Techniki odróżniania pereł hodowlanych od naturalnych

Elegancka biżuteria dostępna u wielu jubilerów to skutek troski o robienie rewelacyjnych połączeń. Idealnie wpisują się one w estetykę preferowaną przez kobiety, które wyszukują dla siebie wyjątkowych dodatków. Z mody nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Przygotowane z zachowaniem różnych standardów obowiązujących w tym obszarze perły hodowlane różnią się od naturalnych. Jak możemy je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki i perły na nowy rok!
Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, bo na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Znawcy pereł, którzy mają ogromne doświadczenie, sami nierzadko nie dostrzegają opcji rozróżnienia naturalnych od hodowlanych.

Jeżeli spodobał Ci się nasz artykuł, to pragniemy skierować Twoja uwagę na to, że pod poniższym linkiem czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Najistotniejszą różnicą, jaką podkreślają, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, co jest umieszczane ręcznie. Znane są dwie metody odróżniania, czyli?

Odpowiednie odróżnianie pereł
Perły naturalne rozróżnimy w nadzwyczaj prosty sposób od tych sztucznych. Pomocna metoda rozróżniania bazuje przede wszystkim na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w wewnątrz pereł. Kolejnym sposobem jest technika rentgenograficzna. Opiera się na dokładnym sprawdzaniu krystalicznej struktury płytek aragonitu.

Kolia z pereł – konieczność czy ładny dodatek?
Konieczne jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o znakomitym nasileniu. Hodowla pereł jest jeszcze popularniejsza także w naszym kraju. Znaczące jest to, że w przypadku pereł hodowlanych można spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swym kształtem brodawkę oraz bywają w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, co jest efektem sztucznego woreczka perłowego. Jest przydatną bazą, która służy jednorodnemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła hodowlana dodatkowo podczas naświetlania rentgenem posiada plamę o jasnym środku. Pomiędzy obiema częściami przebiega ciemna linia. Dzięki temu także można odróżnić ją od tej naturalnej.Zobacz na