Czy powinniśmy korzystać z zabiegów, w których stosuje się botoks? Jak wyglądają takie zabiegi?

Botoks sprawia, że rysy robią się łagodne, natomiast twarz wygląda jak o kilka lat młodsza. Botoks jednakże działa tylko na zmarszczki mimiczne, więc jeżeli pragniemy pozbyć się tych, które powstały w procesie naturalnego wiotczenia oraz opadania skóry, to musimy poszukać odmiennych metod. Botoks faktycznie jest toksyną botulinową. To substancja jaka jest produkowana przez bakterie beztlenowe Bacillus botulinus, przeważnie nazywa się ją natomiast, jako jad kiełbasiany, bo w naturalny sposób powstaje w zepsutych wędlinach oraz konserwach.

dermatologia estetyczna

Autor: 123rtf
Źródło: 123rtf

Połknięty jad kiełbasiany to silna trucizna, jednak wstrzykiwany w niedużych ilościach w mięśnie nie działa szkodliwie. Mechanizm wpływu botoksu wykorzystały na początku tego rodzaju dziedziny, jak neurologia oraz okulistyka. Toksynę botulinową wykorzystano m.in. do usuwania nadmiernego napięcia mięśni oraz dla dzieci chorych na porażenie mózgowe, ale też u ludzi po udarze mózgu. Kiedy zaczęto leczyć nią zeza, zauważono, że nie tylko ulepsza stan oczu, ale także dodatkowo zmniejsza zmarszczki na twarzy. Różnymi sposobami stworzono więc właściwe dawki, lecz również sposoby wstrzykiwania preparatu, i dzięki temu botoks rozpoczął karierę w kategorii dermatologii estetycznej. Na całym świecie zabiegi z wykorzystaniem botoksu zaczęto robić już pod koniec lat 80-tych, w naszym kraju zaś botulina była obecna w gabinetach medycyny estetycznej dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a mianowicie w 96 roku. Obecnie jest to dość znana metoda ulepszania swojej urody, w całym kraju jest wiele miejsc, gdzie można zrobić tego rodzaju zabieg, jak botox Katowice (zabiegi botoxu w katowicach).

botox

Autor: Fotolia
Źródło: fotolia.pl

Na taki zabieg można się wybrać nawet, jak mamy dwadzieścia pięć lat. Dość często jest przecież tak, iż wyraźne zmarszczki mimiczne są dostrzegane już u bardzo młodych osób.

Gdy szukasz precyzyjnych wiadomości, nie czekaj, tylko sprawdź pod adresem (https://www.dermamed.com.pl/oferta/dermapen). Znajdziesz tam wszelkie potrzebne informacje.

W takiej okoliczności wstrzyknięcie botoksu zadziała też profilaktycznie. Im mocniej będziemy marszczyć czoło, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zmarszczka utrwali się i w przyszłości będzie zauważalna również bez żadnej mimiki. Faktycznie powinniśmy rozważyć tego typu zabieg, zwłaszcza, jak pozostałe metody są bardziej zaawansowane więc nie zawsze jesteśmy do nich przekonani. Możemy to zrobić w tym miejscu . Botoks tymczasem jest bezpieczny, sprawdzony i przetestowany.