Wybór odpowiedniej kosiarki do trawy wydaje się być bardzo istotny dla niejednego właściciela domu jednorodzinnego z ogródkiem

Posiadanie sporej działki jest fantastyczną sprawą, ale jakoś trzeba wszakże kosić trawnik.
Jeżeli mamy skromny ogródek, który ma przykładowo kilka arów, to zupełnie wystarczy nam zwykła kosiarka.

klocki - akt

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com

stelaż

Autor: ell brown
Przy jej pomocy regularnie będziemy w stanie przystrzygać trawę i zajmie nam to pewnie z godzinę w każdą sobotę. Jednakże co zrobić, gdy nasz ogród ma 30 arów albo o wiele więcej? Wtedy koszenie trawy zajęłoby nam zapewne pół dnia, a my bylibyśmy totalnie wyczerpani. Tym bardziej że trawę kosi się przecież latem, kiedy zazwyczaj żar leje się z nieba. Mamy na to sposób — wystarczy kupić traktorek ogrodowy. Jest to dobre rozwiązanie. Nie będziemy musieli mordować się z popychaniem przed sobą normalnej kosiarki. Traktorek przycina trawę idealnie oraz szybko. Nam pozostanie jedynie skręcać kierownicą.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zobacz i sprawdź (http://chalwa.pl/) koniecznie, tutaj znajdziesz coś, co najprawdopodobniej również będzie równie ciekawe.

Cała praca zostanie zrobiona za nas. Co istotne kosiarka takiego typu niewiele pali, zatem nie będziemy zmuszeni zbyt dużo płacić. Należy znaleźć taki model, który nie będzie wyrzucał w bok skoszonej trawy, a będzie zbierał ją do specjalnego worka. Wówczas my będziemy mogli zadecydować czy kosz zakładać czy nie. Jeżeli będziemy chcieli, żeby trawa wyschła na trawniku, to pozwolimy jej na to. Jeśli nie, to zamontujemy kosz i później wyrzucimy trawę do właściwego pojemnika na odpadki.

Warto szukać kosiarki, która ma solidny silnik, żeby nie spalił się on nazbyt szybko. Niektóre kosiarki posiadają możliwość doczepienia spychacza i wówczas zimą będziemy mieli możliwość odśnieżać nim śnieg.