Ciuchy dla gastronomii – sprawdź w co możesz ubrać swoich pracowników

Jest sporo zawodów, w których niesamowicie ważne są ciuchy. Bez odpowiedniego stroju nie możemy zacząć pracy. Bardzo często to wymogi bezpieczeństwa na stanowisku pracy sprawiają, że należy posiadać odpowiedni strój. Często również ubranie jest swoistego typu pomocą, która ma pozwolić na przechowywanie niektórych rzeczy w odpowiednich kieszonkach czy szlufkach. Te 2 powody sprawiają, że odzież dla gastronomii musi być właściwie dobrana. Po pierwsze przy gotowaniu łatwo się ubrudzić, dobrze, więc posiadać dobry fartuch.

W dodatku kitel powinien być z właściwego tworzywa, który nie będzie się niszczyć przy kontakcie z wyższą temperaturą. Fartuchy chronią przed zabrudzeniem się, ale też przed oparzeniem. Właściwe obuwie również jest wskazane. Nie wspominając o czepku na głowę. Z tego powodu przedsiębiorstwa, które mają do czynienia z żywnością muszą zaopatrzyć swych pracowników we właściwą odzież. Można ją znaleźć w różnych hurtowniach. W dodatku można również poprosić o to żeby na fartuchach czy też na wszystkich elementach odzieży był znaczek z logo naszego lokalu gastronomicznego, żeby było wiadomo, do kogo konkretne ubrania należą.

Interesujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to spójrz także na podobne źródła (https://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/rodzaje-soli) posiadające zbliżone tematy – one całkowicie Cię pochłoną.

To sprawi, że pracownicy będą czuli się dobrze.

kucharz

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com

Więcej:

Ciuchy w branży gastronomicznej

Jeśli mamy firmę gastronomiczną musimy pamiętać o tym jak ważna jest odzież dla gastronomii. Jest wiele firm, które zajmują się produkowaniem tego rodzaju odzieży począwszy od kitli, przez opaski na głowę, aż po zapaski – modna odzież dla gastronomii. Jeżeli więc chcielibyśmy, żeby nasz punkt gastronomiczny przetrwał i był prowadzony zgodnie z zasadami BHP, to powinniśmy wyposażyć naszych pracowników we wszystkie konieczne w gastronomii części garderoby. To ważne by pracując z żywnością być we właściwy sposób ubranym. Po pierwsze z tego powodu, że najważniejsza jest czystość posiłku.

Jasne jest, że nikt nie chciałby z talerza z jedzeniem w restauracji wyjmować jakiegoś włosa, bo ktoś nie miał czepka albo czapki kucharskiej. Dodatkowo odzież dla ludzi pracujących w gastronomii jest bardzo ważna, bo chroni przed zabrudzeniami i przed poparzeniem – czytaj o firmie Empak .

Zamieszczone w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę cukiernia legionowo, na której znajdziesz zbliżone kwestie.

Dlatego należy o nią dbać i mieć na uwadze, że jeżeli chcemy zacząć pracę, to na początek należy się odpowiednio ubrać.