Czym musimy się kierować decydując się na salę na swe idealnewesele?

Przede wszystkim musimy obliczyć liczbę weselników. Zakres poszukiwań będzie inny, jeżeli zamyślamy przyjęcie weselne na 50 osób a 100 osób. Sal na wielką liczbę osób jest dużo mniej i trzeba mieć na uwadze, iż na ogół w tych lokalizacjach terminy są rezerwowane ze znacznym wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeżeli Parze Młodej również zależy na tym, ażeby tańce odbywały się na tej samej sali, by wszyscy goście byli ulokowani w jednym wnętrzu itd.

Lokalizacji na mniejszą ilość osób jest sporo. Musimy mieć na uwadze,

Restauracja

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com

że niekoniecznie powinien to być lokal, który urządza wesela co sobotę.

Wykonasz krok naprzód, jeżeli obejrzysz, co zawiera rzetelna oferta (http://www.leclerctychy24.pl/ryby-przetwory-rybne). Sprawdź, że faktycznie informacje tam umieszczone są istotne.

Możemy wybrać swoją ukochaną restaurację i stosownie dostosować konfigurację miejsc, do naszego wyobrażenia. Takim miejscem może być restauracja na Odrą. Gdy znamy już wstępną ilość osób, powinniśmy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na tym, aby sala znajdowała się w centrum, czy teżwolimy restauracje znajdujące się za miastem, jednak za to z ładnym widokiem, wyjściem na ogród itp. Przed podjęciem definitywnej decyzji trzeba w budżecie wesela zaprojektować koszta powiązane z transportem. Szczególnie jeżeli sala będzie się znajdować poza centrum, musimy zagwarantować gościom przejazd po przyrzeczeniu do sali i w nocy. Sale w centrum miasta z kolei zazwyczaj nie dysponują żadnym ogródkiem. Za to przez swą lokalizację pozwalają nam oszczędzić na wydatkach na transport. Przy wyborze warto także sprawdzić, czy dla naszych gości jest dostępny parking, czy będzie on monitorowany, czy należy za niego dodatkowo zapłacić?Wyrażenie stylu, w którym pragnęlibyśmy zaaranżować wesele (zobacz tort ślubny) jest bardzo pomocne podczas wyboru sali.

Ślub

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Warto rozważyć, czy zależy nam na zabytkowych pomieszczeniach, dworach, czy zamkach, czy może bardziej odpowiada nam atmosfera karczmy czy nowoczesne, hotelowe wnętrza. Musimy pamiętać, iż wybierając wiekowe wnętrza należy liczyć się z tym, że być może nie będzie to jedna balowa sala, a parę powiązanych sal. Należy również mieć na uwadze, iż w większości wiekowych apartamentów nie mamy do dyspozycji klimatyzacji. Większość ludzi decyzję o wyborze konkretnej sali, uzależnia przede wszystkim od kosztów menu, wynajmu itd. Analizując oferty poszczególnych miejsc powinniśmy sprawdzić, co dokładnie zawarte jest w danej cenie.