Najbardziej atrakcyjne miejsca na zimowy wypoczynek na plaży czyli wszystkie plusy uroczych Seszeli.

Zimowe miesiące to czas, gdy wszyscy bardzo tęsknią za ciepłem, a już w szczególności za odpoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Są na świecie takie miejsca, w których tego typu marzenia się spełniają, a zaliczają się na przykład do nich Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Położone są one w zachodniej części Indyjskiego oceanu, niecałe dwa tysiące kilometrów od Afryki. Złożone są one z ponad stu wysp, z których tylko część ma mieszkańców, i przyciągają turystów swoją bogatą przyrodą, przepięknymi plażami i niezwykle przyjemnym klimatem. Bardzo dużym plusem są również świetne warunki do nurkowania i bogactwo podwodnego świata.

Pomimo, że Seszele leżą dość blisko od równika, to nigdy nie występują tam ekstremalne upały, maksymalne temperatury mało kiedy będą przekraczać trzydzieści dwa stopnie, a oprócz tego wszystkich ochładza przyjemna bryza. Nie ma tam również problemów z cyklonami, jakie niszczą inne popularne turystyczne rejony, dzięki czemu wyspy te cieszą się ogromną popularnością praktycznie przez cały rok, i cały rok są tam świetne warunki do pobytu.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli jakiś czas temu przylgnęło miano placu zabaw dla bogaczy, i faktycznie do niedawna uznawane one były za bardzo drogie i ekskluzywne. Lecz w turystycznych ofertach zaczęły się pojawiać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnych turystów, do zniżenia cen przyczyniła się również rosnąca konkurencja między liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam urlop trzeba się liczyć z większym wydatkiem, niż przy bliżej leżących destynacjach, lecz różnice cały czas maleją.

Popularnym miejscem wylotu na te wspaniałe wyspy stał się Wrocław, to właśnie z niego wyrusza spora liczba wycieczek na nie.

Czy publikowany artykuł jest Twoim zdaniem interesujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź też na oryginalny artykuł, który zawiera równie istotne dane.

Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, polecane szczepienia są dokładnie takie, jak do innych krajów tego regionu. Aby dostać się na te wyspy należy mieć ważny przez pół roku paszport, niezbędne będzie również nabycie wizy, ale to bez problemów można będzie załatwić już na lotnisku na jednej z wysp.

Ten artykuł przedstawia faktycznie ciekawe sprawy, ale przeczytaj poza tym tamto źródło – na pewno będziesz zdania, że są warte zapamiętania.

Jeśli chodzi o bagaż, to koniecznie należy zapakować maskę do nurkowania, kąpielówki i kilka tubek kremu przeciwsłonecznego.