Tort, czyli wypiek, który powinien upiększać stół w trakcie ważnych uroczystości familijnych z udziałem berbeciów w roli głównej

Dzieci bywają bardziej bardziej wymagającymi degustatorami niż ich dorośli rodzice. Jeżeli strawa będzie nazbyt gorzka, a nawet nazbyt słodka, to nadgryziona porcja bez wątpienia wyląduje w pojemniku na śmieci. Oprócz walorów smakowych i wizualnych, liczą się także walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści od zasad dobrego żywienia biją na alarm, ponieważ pierwszaki jedzą zbyt dużo tortami (polecamy pokaż szczegóły), które jeszcze dodatkowo popijają oranżadami z dodatkiem sztucznych barwników i innych polepszaczy, czyli jednym wyrazem, z całą tablicą Mendelejewa. Dlatego owo niezdrowe jedzenie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepów.

Niełatwo imaginować sobie, żeby dziecko miało zupełnie zrezygnować z jedzenia słodkości. W końcu świętowanie urodzin bez tortu byłoby blamażem. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od poszukania cukierni, która w taki sposób przygotowuje torty dla dzieci, aby były dobre w smaku i bez dodatku nienaturalnych składników. Dopiero taki wypiek będzie najwłaściwszy dla maluchów a i z pewnością zadowoli kubki smakowe samych opiekunów.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też jakieś inne miasto zlokalizowane na obszarze ojczyzny, metoda drobiazgowości w wyborze składników zawsze i wszędzie obowiązuje.

Jeśli zaciekawił Cię opisany problem, odwiedź serwis wina pinot noir, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoją wiedzę!

Zresztą nie tylko ona. W cukiernictwie liczy się również zmysł estetyczny. Kiedyś można było spokojnie przygotować całkiem tradycyjny tort w kształcie koła lub ewentualnie kwadratowy. Dzisiaj torty dla dzieci są niemal dziełami sztuki. A nim może być gród groźnego wojownika albo autko z zadowoloną buzią. Zresztą w internecie aż roi się od fotografii, jakie umieszczają tak cukiernie, jak i kulinarnie utalentowane mamy.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Cały czas poszerza się także asortyment składników, jakie można użyć. Prawdziwym bestsellerem staje się możliwość posłużenia się gotową masą cukrową, którą można dowolnie formować. W sklepach można dostać słodkie dodatki w postaci bakalii czy polew śmietankowych do błyskawicznego przygotowania. Duży asortyment przekonuje niektóre mamy do samodzielnych eksperymentów w pieczeniu tortów, chociaż w takich miejscowościach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brak. A i mieszkanki przysiółków nie mają mieć nazbyt wielu powodów do narzekań – nawet w niewielkich mieścinach dostęp do słodyczy w żadnym razie ograniczony nie bywa.