Twoje uzębienie – nigdy o nim nie zapominaj, bo będzie źle

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak istotne jest dbanie o swoje zęby. Przecież mamy je wyłącznie jedne na całe życie, muszą nam wobec tego one wystarczyć na kilkadziesiąt lat. Mimo tego często ignorujemy ich stan, nie zastanawiamy się nad tym, by odpowiednio się o nie zatroszczyć, a później tego żałujemy. A w końcu to nic ciężkiego, należy tylko odrobinę systematyczności.

Stomatolog jest lekarzem, jakiego część z nas zwyczajnie się boi. O ile nie obawiamy się konsultacji u internisty, endokrynologa czy u gastrologa – to u dentysty nieraz już tak. Z tego względu dużo osób potrafi nawet przez długi czas unikać przeglądów, nie wspominając już nawet o leczeniu. A to niewłaściwe. W końcu kłopoty z zębami same z pewnością się nie rozwiążą. Nawet jeżeli zlekceważymy je raz lub drugi, to po pewnym czasie z pewnością będziemy musieli się za nie zabrać, ponieważ powrócą do nas ze zdwojoną siłą. Prędzej czy później ból zęba będzie na tyle dotkliwy, że zwalczymy lęk i wybierzemy się w końcu do dentysty.

wizyta u dentysty

Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko że wtedy zwykłe borowanie może już nie starczyć i wymagane będzie leczenie kanałowe albo nawet usunięcie chorego zęba. O wiele lepiej dla nas więc przełamać się i rozwiązać kłopot znacznie wcześniej. Zwłaszcza, że dziś dentyści mają już inne sposoby niż jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. Leczenie uzębienia jest w aktualnych czasach mniej bolesne oraz sprawniejsze. Nawet przy niedużych zbiegach można liczyć na znieczulenie czy na nowoczesne wypełnienia takie jak licówki porcelanowe. Wszystko to w zabieganiu o jak największy komfort pacjenta.

Powiązany artykuł – www.dentystakaniak.pl/

Najkorzystniej jednak postępować tak, żeby wizyty u stomatologa były potrzebne jak najrzadziej. Musimy zatem pamiętać o swoich zębach na co dzień, a nie dopiero wtedy, gdy już nas zaczną boleć. W końcu to tak naprawdę jedynie kilkanaście minut dziennie. Powinniśmy pamiętać o szczotkowaniu ich dwa razy w przeciągu dnia (a najlepiej po każdym posiłku) i o nitkowaniu. Poza tym niebywale istotne jest, aby właściwie się odżywiać. Wprowadźmy do naszej diety dużą ilość wapnia, wystrzegajmy się z kolei słodkości i napojów gazowanych. A wtedy również stomatolog (kliknij odnośnik) nie będzie nam się wydawał tak straszny jak dotychczas.