Wskazówki dotyczące wybierania fotelika do samochodu dla dziecka

Podróż samochodem to ogromna wygoda. Daje możliwość na uniezależnienie się od publicznych środków komunikacji, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi. Każdy rodzic jednakże powinien pamiętać o tym, aby zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka w podróży. Konieczne są więc wysokiej jakości foteliki samochodowe.

Maluszek w aucie – jak wybrać fotelik samochodowy?

Autor: Ceneo.pl
Źródło: Ceneo.pl
Jak je kupować, aby posiadać pewność, że w czasie możliwego wypadku faktycznie ochronią malucha przed jego efektami?

Co najważniejsze, nie należy kierować się tylko możliwie jak najmniejszą ceną i decydować się na pierwszy lepszy fotelik, który się znajdzie. Poza tym, kwestie wizualne również nie powinny mieć pierwszorzędnego znaczenia. Fotelik powinien natomiast zostać odpowiednio przetestowany. W internecie należy szukać wiadomości o testach, jakim poddano produkt.

Jeżeli poszukujesz najkorzystniejszej aktualnie oferty na rynku, spójrz na ofertę a na pewno tu ją od razu znajdziesz i z chęcią ją wybierzesz.

Są one zazwyczaj przeprowadzane w warunkach zbliżonych do prawdziwego wypadku samochodowego, wobec tego jest to najlepszy dowód na praktyczność fotelika. Zdecydowanie musi on posiadać stosowne atesty. Należy ich szukać na opakowaniach. Wówczas ma się pewność, że fotelik został przebadany przez właściwe instytucje. Bardzo polecane są foteliki samochodowe Espiro (link do strony), jakie odznaczają się dziś dużą popularnością. Firma Espiro ma w swojej propozycji także wygodne oraz bezpieczne wózki.

nodik

Rzecz jasna, nabywając fotelik na względzie warto mieć także wiek dziecka i jego wagę. Dodatkowo, nie powinniśmy nabrać się na okazję, przykładowo taniego foteliki sprzedawanego na bazarach czy fotelika używanego. W przypadku tego drugiego rozwiązania, zdecydowanie trzeba produkt faktycznie dokładnie obejrzeć. Nie może on mieć żadnych uszkodzeń, dopiero w takiej sytuacji można zdecydować się na jego zakup. Wskazane jest oczywiście wybrać się do sklepu, jaki specjalizuje się w sprzedaży podobnych akcesoriów, ponieważ będzie się mieć pewność, że proponowany asortyment będzie odpowiednio urozmaicony. Zaleca się też, by kolor tapicerki fotelika wybierać z myślą o jej praktycznym użytkowaniu. Mimo że jasne barwy są bardzo atrakcyjne, plamy z jedzenia, które niekiedy na nich zostają, są na tyle trwałe, że nie ma możliwości ich usunięcia. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się kolory ciemne, na których ewentualne zabrudzenia nie będą mocno widoczne.