Pielęgnowanie skóry dzieci i niemowląt – o czym dobrze jest przede wszystkim pamiętać kupując konkretne kosmetyki?

Dzieci oraz niemowlęta mają dosyć delikatną skórę, jaką trzeba prawidłowo pielęgnować. Co najważniejsze, rodzice powinni mieć na względzie zabezpieczenie ich skóry przed słońcem. Wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem oraz unikanie przebywania na słońcu, w szczególności w godzinach, kiedy aktywność promieniowania jest najsilniejsza. Na dodatek, dziecko zawsze na głowie musi mieć czapkę.

śpiące niemowlę

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Na dużą uwagę zasługuje skórą atopowa, która z reguły jest niezwykle wrażliwa, skłonna do podrażnień oraz przesuszona. W takich przypadkach podstawą w każdej kosmetyczce jest krem do skóry atopowej, który są nawilży i natłuści. Ochrona skóry atopowej posiada wielkie znaczenie a stosowanie specjalnych kosmetyków może pomóc zatroszczyć się o jej wysokie wymagania. Poczytaj na ten temat – https://www.swiatleku.pl/category/materialy-higieniczne-i-opatrunkowe (https://www.swiatleku.pl/category/materialy-higieniczne-i-opatrunkowe)o natłuszczający płyn do kąpieli. Przed zakupieniem jakiekolwiek kosmetyku koniecznie trzeba sprawdzić czy jest on polecany w przypadku maluszków w określanym wieku. Niezbędne są też chusteczki nawilżane dla niemowląt, które przydadzą się w czasie przewijania, szczególnie poza domem. Na szczęście, wybór kosmetyków dla dzieci jest naprawdę szeroki, w związku z tym każdy rodzic odnajdzie artykuł, który będzie odpowiadał oczekiwaniom jego pociechy i własnym możliwościom finansowym. Jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości, o pomoc koniecznie należy zapytać położną, lekarza albo farmaceutę. Nieocenioną skarbnicą informacji są na dodatek inne mamy, jakie będą potrafiły polecić określone kosmetyki.

bobas

Autor: brianfagan
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując kosmetyczkę dla dziecka przede wszystkim należy zastanowić się również nad oliwką albo kremem nawilżającym, jaki będzie pielęgnował delikatną skórę. W początkach można kupić małe opakowanie specyfiku lub poprosić w sklepie o jego próbkę i sprawdzać reakcję skóry maluszka. Jeśli będzie prawidłowa, w takiej sytuacji wskazane jest skusić się na pełnometrażowe opakowanie preparatu. To sposób na odpowiedzialne i niedrogie zakupy, co współcześnie posiada dla ogromnej większości rodziców przeważnie bardzo duże znaczenie. Nie trzeba przesadzać z liczbą kosmetyków dla dzieci, o czym warto przeczytać na –

Swiatleku.pl (Swiatleku.pl)