Wyjazd pociechy na kolonie

Nie każdy ma możliwość umożliwić dziecku zajęcie i bezpieczną rozrywkę w wakacje. Większa część rodziców musi wykonywać pracę podczas lata, ewentualnie wziąć dodatkowy urlop wypoczynkowy, aby umożliwić dziecku opiekę. W takiej sytuacji wyjazd pociechy na kolonie, albo biwak jest doskonałą opcją, albowiem zdołają spokojnie pracować podczas gdy ich pociechy bawią się na kolonii, albo obozie.

Namiot

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwym pomysłem na odpoczynek dla najmłodszych jest wysłanie ich na kolonie i obozowiska. Latorośl na tego rodzaju wyjeździe ogromnie korzysta. Naucza się przede wszystkim autonomii i odwagi. Do tego kształci zdolności międzyludzkie, modeluje swój charakter, sprawdza siebie, zaznaje poczucia sprawności, musi samo sobie radzić w nowym środowisku, w nieznanej sobie gromadzie, musi zaadoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z pozostałymi ludźmi i z nową realnością, w jakiej jest jednym z wielu.

Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo pociechy. Rodzice muszą mieć pojęcie, z kim i gdzie jedzie latorośl, jakie będą warunki mieszkaniowe, jaki jest plan zajęć.

Trampolina

Autor: Jeromy Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawową sprawą w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej szczegółowych danych o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w którym dziecko spędzać będzie czas. Najlepiej wysyłać dzieci na kolonie, czy obozy rekomendowane przez rodziców pozostałych dzieci.

Istotny jest także dobór odpowiedniej odmiany przyjemności. Propozycji na rynku jest mnóstwo. Istnieją obozy sportowe, lingwistyczne, artystyczne. Dobór kolonii stosownej powinien być wyłowiony z latoroślą, bo to przecież ono ma się odpowiednio bawić. Należałoby mieć na uwadze, że to, co nam wydaje się ciekawe, nie musi być takie dla dziecka. Trzeba mieć pełne przekonanie, że wyjazd (zobacz: jordania wyjazdy) będzie dla pociechy interesujący.

Eskapady, zgadywanki, dyskoteki, wędrówki, plażowanie, basen, zawody, gry air hockey game zespołowe i przyjemności, wszędzie tutaj pożądana jest integracja i sztuka działalności w grupie, jaką dzieci zdołają wykorzystać w szkole i w życiu powszednim, chociażby przy przestrzeganiu reguł które zakłada wspólnota. Powinno się także sprawdzić, czy realizator posiada pozwolenie na funkcjonowanie, jest solidny i ubezpieczony.