Jak sprawdzić męską płodność?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie dwadzieścia milionów powinno być w optymalnej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli jest inaczej, istnieją z tym kłopoty, to trzeba zbadać nasienie. Jak tego dokonać?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Metoda jest łatwa i nie trzeba się tym stresować. Najistotniejsze to jednakże mieć pojęcie od czego zacząć. Pierwsze co powinniśmy zrobić to zakupić test na płodność. Nieważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy u lekarza, niezbędne są ustalone przygotowania.

Czy czujesz ochotę na kolejne równie zajmujące artykuły? Jeśli tak, to chcemy Cię zawiadomić – kliknij i sprawdź (http://www.introwertus.pl/konsultacje-psychologiczne-psychoterapia/) tu dużo więcej.

Kilka dni przed testem musimy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, powinieneś poczekać kilka tygodni. Powinieneś także mieć na uwadze, że są czynniki, jakie obniżają|zmniejszają jakość nasienia. Najbardziej istotne z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, źle na nasienie wpływa też przegrzewanie jąder (kliknij i dowiedz się więcej o testach na płodność).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz nieodzownie wykonać taki test w mieszkaniu, masz taką ewentualność. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz mieć recepty, nabędziesz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to użycie specjalnego roztworu, jaki barwi plemniki. Im jest ich większa ilość w nasieniu, tym bardziej intensywne zabarwienie. Uzyskany kolor musimy skonfrontować z wzorcami, jakie odnajdziemy na specjalnym testerze. Taki test kosztuje około dwieście złotych, ale składa się on na dwa osobne zestawy do przeprowadzenia wymaganych prób.

Test domowy działa całkiem przyzwoicie, daje wiedzę na temat płodności, jednak nie jest diagnostyczny. Ważne jest bowiem nie tylko ilość plemników, ale też ich jakość, czyli jaką posiadają budowę czy ruchliwość.

Przejrzyj ten oryginalny tekst (https://radom.centrumdemed.pl/), a upewnisz się, że zawarte w nim wiadomości są bardzo interesujące, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Tego normalnym domowym testem nie zbadamy. Jeśli pragniemy naprawdę się dowiedzieć, co jest nie tak z płodnością, najlepiej skorzystać z pomocy doktora (zobacz na stronie na najkorzystniej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy zajmują się bardzo często zagadnieniem płodności są ginekolodzy, więc ginekolog Twojej partnerki być może wskazać odpowiednią przychodnię, gdzie wykonuje się fachowe testy płodności. Po tego typu fachowym teście będziesz wiedział już najważniejsze kwestie, a wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik pewnie przeoczy.