W jaki sposób wybierać kosmetyki, czyli parę cennych komentarzy dla mniej wtajemniczonych przedstawicielek płci pięknej

Kupowanie lub zamawianie kosmetyków w sieci bywa równie miłym zajęciem, jak i wędrowanie po okolicznych butikach i centrach handlowych w poszukiwaniu ładnej bluzki albo krótkiej spódniczki. Różnorodność pudrów, szminek czy odżywek może przyprawić o ból głowy nawet panie, które prawie każdego dnia nabywają przynajmniej jeden kosmetyk. Przed wyjściem sklepu można rzecz jasna przeglądnąć spostrzeżenia, jakich pełno na forach internetowych bądź blogach.

makijaż

Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba przy tym pamiętać, żeby nie traktować ich bezkrytycznie, ponieważ niektóre przedstawicielki płci pięknej w ogóle nie znają się na świetnej jakości kosmetykach, a tylko wyrażają swoje opinie na temat wykorzystywanych produktów. Z nieukrywaną ochotą kupujemy kosmetyki, które są regularnie reklamowane w radiu. Tymczasem na pewno nie każda pani wie, że skład reklamowanych balsamów czy żeli pozostawia wiele do życzenia. Nawet jeżeli wytwórca informuje, że określony kosmetyk jest bezapelacyjnie naturalny, to i tak należy z należytą uwagą czytać etykiety naklejane na plastikowych buteleczkach – poznaj bio kosmetyki couleur caramel. Gdy naturalny ziołowy żel bądź kwiatowe mydło w płynie zawiera SLS-y, to bez wątpienia nie jest to artykuł z najwyższej półki. Na wykazie podejrzanych składników znajdują się też PEG-i, parabeny czy silikony.

Czy podoba Ci się opisywany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w serwisie kinesiotaping wrocław, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Z tego powodu najsensowniej kierować się ku półkach z dermokosmetykami i tam wybierać tak naturalne podkłady do twarzy (polecamy: jak i doskonałej jakości kremy nawilżające lub kremy do stóp czy po opalaniu. Niektóre czterdziestolatki nie wychodzą z mieszkania bez makijażu, tymczasem inne kobiety bez przerwy pudrują nos lub malują wargi.

makijaż naturalnymi kosmetykami

Źródło: pixabay.com

Kupowanie i używanie kosmetyków stało się poniekąd modą, co oczywiście nie zawsze jest dla nas korzystne. Brak umiaru w stosowaniu niektórych kosmetyków ma ujemny wpływ na stan cery, stąd kobiety, które na co dzień muszą zrobić chociażby lekki makijaż, powinny inwestować w naturalne cienie do powiek, czy ogólniej, w kosmetyki naturalne . Tylko wtedy ma się gwarancję, że określony produkt nie wywoła przykrych reakcji alergicznych, a cera będzie wyglądała promiennie nawet po zmyciu warstwy makijażu. Istotne jest również to, czy płyn do demakijażu posiada atesty i był przetestowany dermatologicznie albo nawet okulistycznie.