Tradycyjne potrawy włoskie

Kuchnia włoska należy do najbardziej słynnych kuchni świata. Jej unikalny zakres to zasługa regionalnych sposobów wytwórczości, znakomitych surowców, również wyszukanych i niepowtarzalnych rytuałów przygotowywania i podawania potraw.

Włoska kuchnia kojarzona jest w Polsce z makaronem i pizzą, jednakże, jak się okazuje, nawet przy szykowaniu owych podstawowych posiłków popełniamy sporo omyłek, zwłaszcza jeśli idzie o rozgotowywanie makaronów.Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Tymczasem we Włoszech rodzaje makaronów to pierwsze danie. Polacy napływają do restauracji włoskiej w Szczecinie i wielokrotnie najadają się makaronem, traktują go jako danie kluczowe. W Polsce bezustannie najpopularniejsze jest przybywanie na makaron, albo pizzę, stosując je jak szybki obiad.Włosi uważają, że makaron z somaliny powinien być lekko okryty sosem, który nie może spływać na spód naczynia, musi także być przygotowany z najlepszych składników.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie oprócz makaronów serwuje również pizzę – zajrzyj. Gusty klientów przeobraziły się w ciągu minionych kilku lat. Bezsprzecznie, najlepszą pizzę piecze się w specjalnym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza winna być pieczona w piecu grzanym drewnem, jej smak bywa wtedy szczególny (sprawdź menu il Vicolo). Jedzenie włoskie, to nie tylko makarony i pizza. Coraz więcej gości rozpoczyna wiązać włoską kuchnię z wytworami morza i mięsem. Każdy winien spróbować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu średni poziom wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku proponuje wspaniałe włoskie desery, do jakich podaje się espresso. Nadzwyczaj entuzjastycznie jest zamawiana także kawa latte. Idealna kawa jest zwieńczeniem posiłku.
Podstawą włoskiej kuchni są stale świeże składniki, nie da się ich podrobić żadnymi substytutami – wejdź na stronę. Zastosowanie tańszych wymienników gorszej jakości powoduje, że sztuka kulinarna traci włoskiego ducha. We włoskiej restauracji w Szczecinie otrzymamy zupełne menu i dania przyrządzone przez kompetentnych kucharzy, w miłej atmosferze.