Golenie na mokro – co musisz wiedzieć nim zmienisz metodę golenia

W dzisiejszym świecie, w którym egzystujemy, mało czasu posiadamy na dbanie o cerę. Gdy już go jakkolwiek znajdziemy, najczęściej skracając sen, to czy troszczymy się o nią w prawidłowy sposób? Sposoby golenia na sucho, lub przy użyciu popularnych gotowych żeli bądź pianek do golenia nie dają naszej cerze odpowiedniej pielęgnacji. Tą podstawową rutynę, jak golenie, możemy rozwinąć w kompletną pielęgnację twarzy. Wystarczy jedynie zdecydować się na odpowiednią metodę.

pędzel do golenia

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą właściwą, która odpowiednio zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem i po prostu ją odżywi, jest sposób golenia na mokro. Potrzebujesz do niej narzędzie, z wykorzystaniem którego, stworzysz pianę i rozprowadzisz ją na twarzy. Zależnie od twoich preferencji oraz czucia skóry możesz dobrać odpowiedni pędzel. Żeby wyprodukować pędzel do golenia borsuk (Faceteria) jest zmuszony oddać swoją sierść.

W zależności od tego, z jakiej części ciała zostały pobrane włosy zwierzęcia, powstanie inny pędzel badger (pędzel badger). Znaleźć można cztery podstawowe rodzaje sierści borsuka. Odróżniają się od siebie sztywnością oraz wchłanianiem wody. Te cechy wpływają na wartość piany, która powstanie oraz na siłę masażu skóry. Pędzel badger może być twardy i szorstki lub miękki oraz śliski.

Jeżeli intrygują Cię omówione treści, to wejdź w ten link. Pod nim znajduje się darmowy wgląd (http://rehabilitacja-bemowo.pl/wkladki-ortopedyczne/) do bardziej szczegółowych informacji związanych z tym wątkiem.

Miejmy jedynie nadzieję, że pobierając sierść na pędzel do golenia borsuk nie cierpi.

Przy użyciu tego typu narzędzia można również, zaraz po goleniu, wmasować kremy męskie w skórę. Jest to dobra metoda rozsmarowywania kremu. Kremy męskie dzięki temu lepiej się wchłaniają. Cały proces, dobrze wykonany, doskonale rozmasuje skórę twarzy i ją odżywi.

golenie

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już znajdziesz odpowiedni własny pędzel do golenia, nauczysz się techniki tworzenia piany i poznasz doskonałe metody nakładania jej na skórę twarzy, możesz rozejrzeć się za typem ostrza do golenia. W goleniu na mokro masz do wyboru trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę oraz maszynki z wieloma ostrzami. W tym przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę sztywność zarostu twarzy. Dokonując wyboru, weź pod uwagę również osobiste zdolności manualne oraz typ cery. Pamiętaj jednak, że cały zabieg golenia na mokro, z użyciem samodzielnie przygotowanej piany, może trwać nawet dziesięć minut.