Co na zmęczenie?

Każdy z nas od czasu do czasu czuje dokuczliwe zmęczenie, co objawiać się może w najróżniejszy sposób: rozdrażnieniem, nerwowością, czy nieprzyjemnym „łamaniem” w plechach. Oczywiście, kiedy tego rodzaju sytuacje występują sporadycznie, można sobie z nimi na różne sposoby poradzić. Jak?

odpczynek nad morzem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą jest to, żeby jak najszybciej postawić organizm na nogi, co można osiągnąć chociażby poprzez pobudzenie krążenia krwi, ale też wyciszenie się czy chociażby relaksacyjne oddychanie. Warto sięgać także po rozmaitego typu techniki, które pomagają szybko zregenerować ciało. Różnego typu masaże, w których wykorzystuje się przykładowo bańki chińskie, czy też z kolei olejki aromatyczne, są jak najbardziej mile widziane.

Porównaj: możemy się również poprzez takie praktyki jak spożycie naparu z melisy, jaki wpływa zazwyczaj kojąco, ale też skupienie się na czynnościach, jakie lubimy najbardziej – może być to przykładowo przeczytanie fragmentu ulubionej książki czy gorąca kąpiel. Możliwości jest dużo, bo też każdy z nas ma swoje własne ulubione czynności, przy których może odprężyć się i zapomnieć o stresie lub zmęczeniu.

Dość często na rozładowanie napięcia stosowana jest drzemka i jest to oczywiście także jak najbardziej dobra metoda. Warto przy tym pamiętać, że jeżeli kładziemy się do łóżka, czy zasiadamy w fotelu z obolałą głową tudzież plecami, winniśmy to robić z użyciem tego typu produktu, jakim jest poduszka ortopedyczna, dzięki której pozwolimy sobie na właściwe ułożenie ciała i w ten sposób pomożemy organizmowi w usunięciu bólu.

Czy są jakieś leki na zmęczenie? Lepiej nie nadużywać żadnych chemicznych substancji, tym bardziej, jeśli tego rodzaju stan zdarza nam się dosyć często. Leki może i uśmierzają ból, jednak w większość przypadków nie eliminują źródła jego pojawienia się. Jeżeli coś niedobrego dzieje się z naszym ciałem, to ma to jakieś przyczyny i należy w pierwszej kolejności postarać się o ich wykrycie. To, jak wiemy stwarza z reguły dużo problemów, jednak nie oznacza też, że leki wszystko za nas załatwią. Zresztą zmęczenie samo w sobie nie jest chorobą, chociaż jak najbardziej może być jednym z objawów na nią wskazującym, stąd też, jeżeli pojawia się notorycznie, nie należy tego faktu bagatelizować.

Źródło artykułu: