W jaki sposób udekorować pokój pociechy?

Jest to bardzo często sytuacja: dopiero postawiony dom, wynajęte czy kupione mieszkanie; wszelkie te miejsca w większości przypadków potrzebują umeblowania i urządzenia. W niektórych przypadkach dostaje się wnętrze już umeblowane, jednak w każdym przypadku dodaje się kilka swoich zmian w ich układzie czy innych elementach wystroju. Ponadto w sytuacji każdej przeprowadzki nowi lokatorzy wprowadzają ze sobą pewną ilość własnych rzeczy, pochodzących z poprzedniego miejsca zamieszkania. W takim przypadku wyzwaniem jest pogodzić ze sobą różnorodne przedmioty i w razie potrzeby z niektórych zrezygnować.

W tym całym procesie ogromnie istotna jest dekoracja ścian. W tym aspekcie panują różnorodne gusta. Niekiedy zdarza się tak, że kwestia wyglądu ścian może podzielić mieszkańców. W każdym przypadku można jednak osiągnąć kompromis.

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój, gdzie przebywają dzieci, to zadanie specjalne dla osób , zajmujących się wystrojem. Dzieci miewają rozmaite wymagania i potrzeby. Powinno się w pierwszej kolejności zwracać uwagę na to, czym pociecha się interesuje, jakie są jej zainteresowania. Inaczej jest w sytuacji, gdy w pokoju mieszka dwoje lub większa liczba dzieci. W takim przypadku warto zainwestować w łóżko (nowoczesne meble do sypialni) piętrowe, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca. Jeżeli chodzi o ściany, nierzadko dobrym pomysłem mogą być fototapety dla dzieci, stanowiące rodzaj obszernego, wielobarwnego obrazu. Przy użyciu tego rodzaju obrazów można również oznaczyć, która część pomieszczenia należy do którego dziecka, jeżeli mieszka tam ich więcej niż jedno. Wybór takiej ozdoby także powinno się uzależnić od upodobań dziecka. Częstym wzorem| dla dziewczynek są wróżki i księżniczki, a dla chłopców – samochody.

Jest specjalny zawód dla osób planujących zawodowo zajmować się wykańczaniem wnętrz. Obowiązkiem projektanta wnętrz jest specjalistyczne doradztwo na temat dobierania elementów do salonu, kuchni i innych wnętrz. Człowiek taki posiada wiedzę na temat różnych stylów i możliwości ich zestawiania. Ta sama kwestia dotyczy barw i ich odcieni. Jednym słowem dekorator wnętrz pomoże dopasować umeblowanie do salonu, dopasować kolor ścian, a także dobrać i umiejscowić akcesoria dekoracyjne jak na przykład obrazy ścienne.