W jaki sposób zabawki oddziałują na rozwój dziecka, po jakie lepiej sięgać oraz w które inwestować?

Dzieci w okamgnieniu uczą się kolejnych rzeczy, dlatego trzeba zadbać o to, aby interesowały się zabawkami, które rozwiną ich kreatywność, fantazję, spostrzegawczość.

lego city

Autor: Guillermo Viciano
Źródło: http://www.flickr.com
lalki Chou chou

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku znajduje się jest cała masa zabawek, część z nich ma walory edukacyjne i w takie powinno się inwestować, by pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast przeganiają się w koncepcjach kolorowych, często nietanich oraz wielokrotnie nie wnoszących za wiele wartości do życia dziecka zabawkach. Inwestycja w zabawki, które zezwalają na swobodną twórczość, wzmacniają kreatywność, pozwalają samodzielnie myśleć, rozbudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość i zdolności zręcznościowe, to coś w co należy inwestować. Takimi przykładami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje możliwość swobodnego działania. Interaktywne lalki Chou chou przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Zabawka ta posiada różne dźwięki, a mianowicie śmieje się, płacze i gaworzy. W klasycznym pakiecie poza lalką znajduje się butelka, smoczek, śpiochy i śliniak. Dzieci zajmując się lalką mogą nauczyć się opiekuńczej postawy i okazywania empatii. Lego city czy klasyczne to też doskonała opcja jeśli chodzi o zabawkę dla dziecka czy też prezent – sporo więcej. Klocki lego odznaczają się bowiem mnóstwem atutów, na które należy zwrócić uwagę. Mają doskonałą jakość, przedział wiekowy jest właściwie nieograniczony, poza klockami można kupić również wiele połączonych z nimi książek, komiksów lub filmów, nowości pojawiają się na bieżąco, cena adekwatna jakości, są ponadczasowe, cały czas modne, przyciągające uwagę, można je przekazywać z pokolenia na pokolenie oraz cały czas powiększać swoją kolekcję, bo starsze modele pasują do nowych. Łączenie pakietów, nieograniczone opcje w budowaniu, tworzeniu, kolekcjonowaniu sprawiają, iż niełatwo znaleźć w nich mankamenty. Zdecydowanie jednak nie są dostępne dla najmłodszych poniżej trzeciego roku życia, z powodu na dużą ilość drobnych elementów w pakietach – link do strony.

Jeśli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o takich, które będą nie tylko trwałe i w świetnej jakości, lecz i tych, które wpłyną na dziecko pozytywnie.