Jak wygląda zabieg mezoterapii – Dowiedz się więcej tutaj

Mezoterapia poprawia wygląd skóry a także hamuje łysienie. To zabieg, jaki nie tylko kuruje skórę, lecz również odmładza ją oraz zapobiega poniektórym kłopotom natury estetycznej. Zabiegi takie wykorzystywane są w leczeniu nerwobóli. Mezoterapia jest także stosowana w zabiegach przeciwzmarszczkowych.

Mezoterapia – zobaczysz – Wrocław polega na wprowadzeniu wprost do skóry należytego preparatu mieszczącego substancje odżywcze. Zależnie od problemu będą to wyciągi roślinne, kofeina, czy związki z grupy glikozaminoglukanów. Pierwszy raz zrealizowano ją w więcej]1952 roku – wówczas to francuski lekarz Michael Pistor próbował za jej pomocą zlikwidować niedosłuch u swojego pacjenta. I choć się to nie udało, to jednak zabieg przyniósł obiecujące konsekwencje: zredukował ból i szumy uszne. W latach sześćdziesiątych XX wieku zabiegi te stosowano w wypadkach różnych innych niedomagań: migren, żylaków, a również w kuracjach dermatologicznych, jak kuracja łysienia plackowatego lub łuszczycy. Rozkwit tej metody nastąpił niedawno, razem z rozkwitem medycyny estetycznej.

Obecnie zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji i znajduje się w ofercie wielu gabinetów. Choć nie jest zabiegiem chirurgicznym, to mogą go realizować wyłącznie lekarze – przeważnie dermatolodzy jak też lekarze medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga on bowiem nie wyłącznie zwinnych rąk i dokładności w dawkowaniu preparatu, który stosowany jest w danym przypadku, ale też bardzo dogłębnej znajomości budowy skóry.

Co kuruje mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii wykorzystywane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i estetycznej. Wskazaniem są: neuralgie, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy zaistniałe w efekcie praktykowania sportów. Jednakże mezoterapia kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, gdzie wykonywana jest tak do prewencji, jak też leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zmniejszenia skutków upływającego czasu. Wskazaniem do mezoterapii są: drobne zmarszczki na twarzy, trądzik, zwiotczała skóra twarzy, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
Jak znaleźć gabinet oferujący tego typu zabiegi? To nic skomplikowanego, wystarczy w przeglądarkę wpisać hasło: dermatologia estetyczna Wrocław.