Jak zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać jakieś warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy wiesz, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma okazję przystąpić każdy. To nie są dodatkowe warsztatu po lekcjach, nie będziesz się uczyć się więc tam na przykład języka obcego. Możesz za to przekonać się jak można sobie radzić w licznych sytuacjach życiowych jak funkcjonować w grupie, i w jaki sposób stać się doskonałym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce dostaniesz odznakę zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również innych zabawach. Niektórzy myślą, że harcerze przebywają większą część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To oczywiście nieprawda, gdyż zajmują się wieloma innymi rzeczami, jednak mnóstwo zbiórek odbywać się będzie w lesie. W harcerstwie możesz rozwijać swoje zainteresowania – sprzęt dla harcerzy.

Mnóstwo osób jeździ przykładowo po całym kraju i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na różnych turniejach, jeszcze inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego albo starają się brać udział w spektaklach w teatrze. W wakacje tworzone są obozy tematyczne, więc w tym czasie można wziąć udział w w wielu wspaniałych inicjatywach: zdobyć szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznawać rozmaite zakątki Polski.Jak wstąpić do ZHP? Najlepiej kontaktować się z przyjacielem albo przyjaciółką, którzy są już w harcerstwie – sklep z akcesoriami harcerskimi.

Z pewnością kogoś takiego poznasz, a jeśli nie to może harcerze mieszkają niedaleko ciebie. Rodzicom najmłodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca, tam dowiedzą się można zapisać dziecko do drużyny harcerskiej. Tak jak w każdej innej organizacji, również w ZHP harcerze mają prawa i obowiązki.

Najistotniejsze z nich to płacenie rocznej składki członkowskiej, a także przestrzeganie Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz niezwykle wiele, bogaty program, na pewno odnajdziesz coś dla siebie. Wszystkie działania harcerzy realizowane są pod nadzorem przeszkolonych i dobrych instruktorów ZHP.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź teraz, tu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej także będzie równie ciekawe.

A gdzie zdobyć sprzęt dla harcerzy? Ubrania i kolejny ekwipunek masz okazję kupować w różnych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.