Popołudniowe zajęcia językowe dla obcokrajowców – gdzie można zapisać dziecko?

Gdy zaczyna się nowy rok szkolny wielu dorosłych szuka zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest szeroka – od aktywności sportowych po plastyczne, pozwalające zrozumieć świat i ruchowe. Jest też bogata pula lekcji językowych. Gdzie warto zapisać dziecko?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla dzieci i młodzieży, głównie tych najpopularniejszych języka polskiego czy niemieckiego, są dość popularne. Już dawno przeminęło myślenie, iż języka obcego możemy zacząć się uczyć kiedy nasz język ojczysty mamy już opanowany. Obecnie na kurs polskiego wysyła się już maluchy, by łapały polski od najmłodszych lat. Zwykle rodzice decydują się na szkołę językową. Istnieją szkoły, jakie uczą określoną metodą już kilku miesięczne maluchy. Szkoła (łącze) językowa to regularne zajęcia i osłuchiwanie się z językiem od najmłodszych lat – zobacz gdzie oferują takie kursy dla obcokrajowców.

Chociaż kurs polskiego w renomowanej szkole, popularnej na całym świecie, nie jest najtańszy, dobrze jest zapisać malucha i uważnie śledzić postępy w nauce. Jeżeli zachęcamy je do śpiewania piosenek, odgadywania słówek albo nazywania przedmiotów, każdorazowo stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla dzieci bardzo często odbywa się również w domu kultury. Ponieważ domy kultury podlegają miastu i z funduszy miasta są finansowane, kursy tego typu zwykle mają całkiem atrakcyjną cenę. Niestety, czasami przekłada się to na jakość nauczania. Czasami kilkoro rodziców mieszkających blisko siebie zatrudnia polonistę na godzinkę albo dwie w tygodniu, aby udzielał lekcji grupie maluchów.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
To rozwiązanie pomaga zaoszczędzić czas, lecz miejmy na uwadze, iż to znany sposób studentów filologii polskiej na zarobienie kilkudziesięciu złotych. Niestety, młodzi ludzie nie zawsze mają pełne przygotowanie do nauki języka obcego małych dzieci i bywa, iż student dopiero sam uczy się na swoich uczniach, jak uczyć. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak przedszkole anglojęzyczne wrocław językowa. Jeżeli z powodzeniem organizuje kursy językowe od lat, na pewno może poszczycić się nie tylko ogromną grupą zadowolonych i wykształconych językowo uczniów, lecz też ilością słów do opanowania w ciągu roku, sprawdzonymi materiałami i lektorami predestynowanymi do pracy z najmłodszymi dziećmi.