Szlachetne złoto czy twardy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego ślubu to autentyczne wyzwanie, które absorbuje bezmiar czasu a także energii. Młodzi muszą wykazać się dużą cierpliwością przy wyborze tak koniecznych elementów uroczystości ślubnej jak odzienia ślubne bądź obrączki ślubne. Zachęcamy do skorzystania z rad naszego informatora i świadomego wyboru obrączek, które mają być symbolem Waszej miłości oraz zawartego związku małżeńskiego.

ślub

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z obyczajem obrączki kupuje narzeczony. Najbardziej popularne wzory obrączek to te bez ozdób, gładkie stworzone z żółtego złota które osiągalne są praktycznie „od ręki” (sprawdź przykłady). Możesz je bowiem odebrać w ciągu doby. W wypadku obrączek robionych na zamówienie bądź ozdabianych fantazyjnymi elementami musimy poczekać parę tygodni. W okresach, kiedy zawieranych jest najsporzej małżeństw, czas ten może się nawet przedłużyć. Przeto złóżcie wizytę jubilerowi nie później aniżeli dwa miesiące przez ślubem. Kształt (trzy przekroje do wyboru), szerokość (najczęściej 3 bądź 5 mm), rodzaj kruszcu i sposób wykończenia (satynowanie, polerowanie) – to cechy, które stosownie do gustu i wymagań można bez ograniczeń dobierać, tworząc wyśniony wzór obrączki. Do tego możesz też zdecydować się na oprawienie w niej jednego czy kilku brylantów, co nada jej niepowtarzalny charakter, ale również podniesie cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również obrączki ślubne klasyczne – szlifowane, półokrągłe, lub płaskie.

Kruszec, z którego zrealizowane będą obrączki, powinien być szlachetny, ponieważ symbolizuje niezmienność jak też czystość uczuć.

Masz chęć poznać rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie tego linku. Tam zweryfikuj szczegóły .

Narzeczeni najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu możemy łatwo powiększać oraz zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym materiałem, jednak powierzchnia może się rysować bądź wycierać. Trzeba wtenczas oddać obrączki – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html – ślubne do jubilera, który wypoleruje je lub ponownie nałoży mat więc znowu będą wyglądać jak w dniu ślubu. Modne są też zestawiania dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, czyli przykładowo białego jak też żółtego złota.

obrączki

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy są uczuleni na złoto, jubilerzy posiadają w swojej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (|”>|”>) z tytanu. Ten bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarej barwie też można łączyć ze złotem – dodatkowe czytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*