Szlachetne złoto czy twardy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego ślubu to autentyczne wyzwanie, które absorbuje bezmiar czasu a także energii. Młodzi muszą wykazać się dużą cierpliwością przy wyborze tak koniecznych elementów uroczystości ślubnej jak odzienia ślubne bądź obrączki ślubne. Zachęcamy do skorzystania z rad naszego informatora i świadomego wyboru obrączek, które mają być symbolem Waszej miłości oraz zawartego związku małżeńskiego.

ślub

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z obyczajem obrączki kupuje narzeczony. Najbardziej popularne wzory obrączek to te bez ozdób, gładkie stworzone z żółtego złota które osiągalne są praktycznie „od ręki” (sprawdź przykłady). Możesz je bowiem odebrać w ciągu doby. W wypadku obrączek robionych na zamówienie bądź ozdabianych fantazyjnymi elementami musimy poczekać parę tygodni. W okresach, kiedy zawieranych jest najsporzej małżeństw, czas ten może się nawet przedłużyć. Przeto złóżcie wizytę jubilerowi nie później aniżeli dwa miesiące przez ślubem. Kształt (trzy przekroje do wyboru), szerokość (najczęściej 3 bądź 5 mm), rodzaj kruszcu i sposób wykończenia (satynowanie, polerowanie) – to cechy, które stosownie do gustu i wymagań można bez ograniczeń dobierać, tworząc wyśniony wzór obrączki. Do tego możesz też zdecydować się na oprawienie w niej jednego czy kilku brylantów, co nada jej niepowtarzalny charakter, ale również podniesie cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również obrączki ślubne klasyczne – szlifowane, półokrągłe, lub płaskie.

Kruszec, z którego zrealizowane będą obrączki, powinien być szlachetny, ponieważ symbolizuje niezmienność jak też czystość uczuć. Narzeczeni najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu możemy łatwo powiększać oraz zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym materiałem, jednak powierzchnia może się rysować bądź wycierać. Trzeba wtenczas oddać obrączki – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html – ślubne do jubilera, który wypoleruje je lub ponownie nałoży mat więc znowu będą wyglądać jak w dniu ślubu. Modne są też zestawiania dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, czyli przykładowo białego jak też żółtego złota.

obrączki

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy są uczuleni na złoto, jubilerzy posiadają w swojej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (|”>|”>) z tytanu. Ten bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarej barwie też można łączyć ze złotem – dodatkowe czytanie.