Najniższa płaca w zakończonym roku kalendarzowym

W obecnych czasach wszyscy gonimy za mamoną. Nie jest prosto odnaleźć się w czasach, kiedy istotniejsze okazuje się mieć niż być. Jednak nie wszystkich stać na to, żeby tak wiele rzeczy kupić. Bo niestety minimalne wynagrodzenie 2015 nie napawało zbyt optymistycznie. Osoby , które pracują za minimalną stawkę krajową miesięcznie wiedzą, że ciężko jest wiązać koniec z końcem. Jednak lepsza jest taka płaca aniżeli żadna.

Gdy pracodawca ma ochotę nas zatrudnić na zwykłą umowę otrzymamy skierowanie na badania – http://www.poradnik.wfirma.pl/-skierowanie-na-badania-wzor-z-omowieniemonkretnej firmie. Lekarz będzie musiał powiedzieć, czy nadajemy się do konkretnej pracy na dane stanowisko, czyli czy nasze zdrowie nie wykazuje przeciwwskazań. Jeżeli okaże się, że jesteśmy zdrowi będziemy mogli rozpocząć pracę, a jeżeli okaże się, że nasze zdrowie nie jest na dobrym poziomie, to po prostu będziemy musieli znaleźć pracę, na którą będzie pozwalało nasze zdrowie.

płaca minimalna

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Urlop wychowawczy

urlop wychowawczy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kiedy pracujemy w jakiejś firmie, to posiadamy nie tylko jakieś obowiązki, ale posiadamy również jakieś prawa. Jednym z praw, jakie mają rodzice, to urlopy wychowawcze. Jeśli jeszcze ich nie wykorzystaliśmy, to dobrze sprawdzić, na czym polega urlop wychowawczy zus – (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Gdy podejmiemy decyzję, żena tej stronie szybko uzyskasz podpowiedźkreśloną liczbę papierów i po prostu pójść na urlop. Składki zusowskie są odliczane od wypłaty, którą będziemy dostawać podczas urlopu wychowawczego należy też zwrócić uwagę, że minimalne wynagrodzenie 2015 (zobaczysz tutaj) nie należało do najwyższych.

zobaczysz tutaj jak wiadomo wynagrodzenie nie będzie 100%. Mimo, to bardzo dużo ludzi bierze urlopy wychowawcze, bo wiadomo, że specyficzna sytuacja z dzieckiem zmusi nas do brania urlopu. Bycie rodzicem to nie tylko przynoszenie pieniędzy do domu i opłacanie wszystkiego, tak by dziecku żyło się jak najlepiej, to też czas, kiedy jest się z dzieckiem, bawimy się z nimi, czy chwile, gdy tulimy dziecko, gdy jest przeziębione. Często bywa tak, że urlop wychowawczy bierze się właśnie z powodu choroby swego dziecka. Możemy brać również zwolnienie, ale wtedy wszystko jest przeliczane w inny sposób. Dlatego lepiej, kiedy jesteśmy rodzicami dowiedzieć się, kiedy dokładnie możemy wziąć urlop wychowawczy i pomyśleć czy może dobrze będzie go wykorzystać, czy może jednak nie.