W jaki sposób wyselekcjonować znakomitą restaurację?

Jakim sposobem sprawnie poruszać się w gąszczu restauracji? Czym pokierować się, selekcjonując sprawdzoną knajpkę?
Na pewno musimy kierować atencję na to, kto jest szefem kuchni.

długopis promocyjny

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy anonimowych, ukrytych gdzieś na zapleczu szefów kuchni bezpowrotnie minęły. To właśnie szef kuchni bierze odpowiedzialność za dania, które wychodzą z jego kuchni. Czytajmy recenzje, słuchajmy zdań naszych przyjaciół, sprawdźmy, czy i jakie gratyfikacje uzyskała restauracja. Przestudiujmy dokładnie menu. Dzięki temu otrzymamy informacje, czy w kuchni używane są świeże składniki sezonowe.

Jeśli ten wątek Cię interesuje oraz poszukujesz więcej informacji, to pod tym odnośnikiem (https://www.fenicja.com/menu) odnajdziesz ich mnóstwo – będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Kiedy ujrzymy w zimie w menu truskawki albo maliny, możemy być nieomalże pewni, iż coś złego dzieje się w tej knajpce i czym prędzej trzeba ją poniechać. Warto również kierować uwagę, czy knajpka korzysta z półwyrobów, czy kucharze przygotowują wszystko od podstaw (manufaktura w Łodzi na Jeżeli pieczywo i ciasta wypiekane są na miejscu, to znak, iż szefowi kuchni zależy na biesiadnikach oraz ma uczciwe podejście do swego zajęcia.

manufaktura łódź

Autor: Häagen-Dazs
Źródło: Häagen-Dazs

Inspiruj się nosem. Woń w restauracji ma pierwszorzędne przesłanie. Restauracje w Manufakturze pachną świeżo oraz apetycznie, co jest dobrym znakiem (ciekawe menu jest na Zwracaj atencję na czystość i na umywalnię – na ogół jest ona odzwierciedleniem podejścia w knajpki generalnie. Doceń nieszablonowość. Ja o wiele w wyższym stopniu lubię miejsca, jakie zaserwują mi świeżą, smaczną kanapkę aniżeli kolejną kawiarnię podającą kartonowego croissanta jak też gorącą kawę.

Sądzę, iż czasem nie liczy się, co, lecz jak jest zaserwowane jak też przygotowane. Manufaktura Łódź obfituje w rozmaitego typu lokale. Na pewno znajdziesz tutaj miejsce dla siebie.