Czapeczka – dlaczego trzeba zakładać ją bobasom?

Przyjście na świat nowego członka rodziny przynosi mnóstwo zmian. Najważniejsze stają się potrzeby malca.

Czapeczka niemowlęca

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
rodzice bardzo często staną na głowie, ażeby zapewnić swej pociesze jak najlepszy start.
Czapeczki niemowlęce od lat budzą wiele kontrowersji, stając się nierzadko międzypokoleniową kością niezgody. Parafrazując słynny hamletowski cytat można skonstatować: zakładać czy nie – oto jest pytanie.

Jeżeli problematyka, która jest analizowana w tym wpisie jest warta Twej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (http://www.certificator.eu/).

Rozsądzanie tej kwestii niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych. Więcej przemawia jednak za tym, aby mieć je w zanadrzu. Czemu? Nie zapominajmy, że dziecko w pierwszych miesiącach życia traci ciepło cztery razy szybciej niż dorosły. Maluszek nie ma jeszcze w pełni rozwiniętego układu termoregulacji.

Czy nie jesteś w stanie przerwać naszego artykułu? To dla nas niezwykle miła wiadomość – zatem kontynuuj przeglądanie (https://www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-zagraniczne/) na następnej witrynie.

Dopiero uczy się zachowywać stałą temperaturę swojego ciała. Ponadto, jest nader wrażliwy na przewiewy a także rozliczne infekcje. Kompletując garderobę niemowlaka trzeba koniecznie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe , przede wszystkim teraz, kiedy aura za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz chłodniej.

W porze jesienno-zimowej nakrycie głowy okazuje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru – obojętnie czy trwa on kilka czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej latorośli. Osłonka na uszka i wiązanie pod brodą też bardzo się przydadzą.