Kwiatowy savoir-vivre, zatem o jakich prawidłach pamiętać wręczając kwiaty

Cięte kwiatki są upominkiem uniwersalnym. Ofiarujemy je z okazji imienin, Dnia Kobiet, gdy potrzebujemy komuś podziękować czy przeprosić, kiedy składamy gratulacje, kiedy witamy, i kiedy żegnamy.

Możesz obdarować nimi zarówno kobietę, jak też mężczyznę – .
kwiaty online

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com
I, co ważne, nie są odczytywane jako łapówka, zatem bez kłopotu możesz je dać nauczycielowi, szefowi, bądź medykowi składając wyrazy wdzięczności. Wybierając kwiatki do danej okazji warto pamiętać o kilku zasadach. Jeżeli ofiarujemy bukiecik z kilku kwiatów, ich ilość winna być nieparzysta. Wbrew ogólnej opinii nie chodzi tu o przesądy zwiastujące nieszczęście, jednakże o względy kompozycyjne – lepiej wygląda bukiet z pięciu, aniżeli z czterech róż.

Masz zamiar rozszerzyć swą wiedzę na taki temat? Zachęcamy więc do zaglądnięcia do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://eswieczka.pl/kategoria-produktu/swiece-swiateczne/).

W przypadku, kiedy ich szczegółowa liczba nie jest zauważalna, to owa zasada nie ma zastosowania, gdyż która z kobiet nie pragnęłaby otrzymać od lubego bukietu ze stu kwieci? Odstępstwo stanowią obrzędy żałobne, gdzie uważa się, że liczba kwiatów powinna być parzysta. Dziś można zamówić kwiaty przez Internet – odpowiednia strona nie opuszczając domu.

Róże, czy też goździki? Czerwone, czy żółte? Takowe pytania zadajemy sobie często przy wyborze kwiatków, którymi pragniemy obdarować osobę nam bliską. I znaczenie mają w tym miejscu nie tylko zasady kompozycji, ale również symbolika kwiatów oraz kolorów.

Zainteresowały Cię notki opisane w tym wątku? Jeśli tak, to czytaj także firmy ogólnobudowlane wrocław podobne wiadomości, tyczące się tego sektora. Przejdź do nowej witryny.

Chociaż w dzisiejszych czasach reguły owe nie są przestrzegane rygorystycznie i kwiaty wręczamy biorąc pod uwagę głównie upodobania darzonego, to wskazane jest znać kilka wskazówek, jakie pomogą nam uniknąć skonfundowania przy osobie o poglądach tradycyjnych. Jeżeli pragniemy okazać szacunek, najodpowiedniejsze będą gerbery czy anturium. Gdy pragniemy kogoś poprosić o przebaczenie, wręczamy bukiet z maków.

Chryzantema oznacza wiekuistość, stąd ma tak szerokie zastosowanie tak przy uroczystościach żałobnych jak i ślubnych, w których znaczy wieczną miłość. Dzisiaj bez trudu możesz zadysponować kwiaty z dostawą do domu.