Czy zgłębiłeś odcienie Karaibów, miesiąc wakacji to za mało

Pora letnia kojarzy się zazwyczaj z najmilszą porą roku. Z urlopem, z wypoczynkiem, z błogim nic nie robieniem, z morzem i niewątpliwie ze słońcem. Morzem, kryształowo czystym, o kolorze szmaragdu, z malowniczymi atolami koralowymi, z ogromną ilością kolorowych ryb.

Karaiby

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com
Słońcem, które dostarcza pozytywnej energii, nie świeci tylko nocą i daje złocistą opaleniznę. Zachodem słońca, który tworzy złote refleksy na powierzchni morza. Wyrazistą zielenią tropikalnej dżungli . Brzegiem morza pokrytym, piaskiem w kolorze leukoszafiru. Z rosnącymi na plaży palmami kokosowymi. Widokiem na szmaragdowe zbocza gór. Niczym nie zmąconą ciszą. Nie ma się zatem co dziwić, że od chwili odkrycia przez Krzysztofa Kolumba grupy wysp Wielkich Antyli na Morzu Karaibskim, wakacje na Karaibach, budzą pragnienie osób na wszystkich kontynentach. Każdy, kto pierwszy raz zajrzy na Karaiby ma wrażenie, że znalazł się w prawdziwym raju . Notabene, sam odkrywca do ostatnich swych dni, nie miał świadomości, że odkrył nowy kontynent, bo zawzięcie wierzył, że podczas swej kolejnej podróży zobaczył biblijny raj. Karaiby wycieczki, organizowane przez biura podróży niemal na każdą wyspę, to obietnica niebiańskiego wytchnienia – karaiby wycieczki.

Jamajka brzmi dźwiękami reggae, Barbados okalają przepiękne atole koralowe, na Kubie powstają najbardziej cenione cygara na świecie, a Martynikę porastają niespotykanie cudowne kwiaty. Pozostałe egzotyczne wyspy również posiadają swoje sekrety, smaki i ciekawostki. Zresztą, kto nie słyszał o Dominikanie, Haiti, Arubie, Kajmanach czy Wyspach Bahama. W pewnej mierze każda z wysp archipelagu Kolumba jest dzisiaj wyznacznikiem i równoznacznikiem fantastycznych wakacji. A jaki kolor będzie miał ślub na Dominikanie (oferta: ślub na dominikanie). Kiedy zamkniemy oczy, spośród gamy kolorów dominuje biel – symbol czystości. Biały jak kamień leukoszafiru, tajemniczy ślub, na naturalnie czystym, ciepłym, białym jak śnieg piasku.

Jeżeli ten artykuł pochłonął Cię zupełnie, to sprawdź także inny oryginalny serwis www, który na pewno posiada równie pasjonujące dane.

Wówczas przypuszczalnie odczujemy, jakby czas się dla nas zatrzymał.