W jaki sposób urządzić szafę z ubraniami dla dziecka?

Masz odczucie, iż w garderobie twojego maluszka panuje ciągły nieporządek? Nie jesteś w stanie prędko wyjąć ukochanej bluzki smyka? Kiedy pewnego dnia znajdujesz jakiś ciuszek, okazuje się, że bąk zdążył już z niego wyrosnąć? Pora to odmienić.

auta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
odzież dziecięca

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Co jest lepsze – szafa czy też komoda? Tak komoda, jak również szafa posiadają swych zwolenników – . Komody są zwykle nabywane dla niemowląt, szczególnie jeśli mają zamontowany przewijak. Przegródki wypełnione maleńkimi ubrankami wyglądają wprost uroczo. Kłopot pojawia się w momencie, kiedy ciuchów przybywa, maluch rośnie (rzeczy nie są już takie malutkie oraz zajmują sporzej miejsca), zaś kilka ślicznych sukienek czy t-shirt cars chcielibyśmy powiesić na niewielkich wieszakach – . Jeśli komoda ma przewijak, którego nie można zdemontować, sprawa gmatwa się jeszcze bardziej. Kiedy dzieciątko wyrośnie z fazy pieluch, z całą pewnością dojdziesz do wniosku, iż komoda zrobiła się niepraktyczna.

Jeśli interesuje Cię opisywany wątek, to przejdź do podstrony oraz zgłąb podobne informacje odnośnie takiego zagadnienia. Wciągną Cię całkowicie.

Dobrą alternatywą jest wtedy przeznaczenie przegródek na składowanie mniejszych elementów garderoby (majteczek, skarpet, rajtuz, piżamek bądź rękawiczek.

Dobór szafy musisz uzależnić od powierzchni, którą na to przeznaczysz. Szafy narożne są bardzo pojemne, jednakże zajmują cały zakątek pokoiku. Praktycznym wyjściem, spełniającym swą funkcję przez dużo następnych lat, będzie instalacja szafy z przesuwnymi drzwiami. Obojętnie, jak dużą szafę kupisz, bez właściwej organizacji nie będziesz w stanie utrzymać porządku.

Przede wszystkim nie lokuj w niej wszystkich ciuszków, jakie ma malec. W sezonie letnim taka odzież dziecięca jak zimowe kurtki, szaliki bądź rękawiczki będą ci całkowicie zbędne, stąd nie powinny absorbować miejsca.