Czapka dla dziecka – kiedy nieodzowna?

To czy ją wkładać i kiedy, sprawia zwykle wiele emocji – szczególnie wśród naszych babuń. Zdarza się, iż sugerują, ażeby brzdąc nosił ją nawet w cieplutkim mieszkaniu!

Jest ogromnie istotnym elementem konfekcji każdego niemowlaka. Ta „wysoka pozycja” jest oczywista – przez głowę osesek stracić może aż 40 procent ciepła.

Czy masz ochotę, przeczytać kolejne wiadomości? Jeśli tak, to wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w artykule (https://sklep.wzso.pl/produkty/ortezy/orteza-stawu-biodrowego,2,11078) więcej porad. One niewątpliwie również Cię zaciekawią.

Swą pierwszą czapkę szkrab dostaje już jako noworodek. Warto także zwrócić uwagę na to, ażeby dobierać czapkę adekwatnie do aury, żeby z kolei nie przegrzać dziecka. Kiedy zatem zakładać, czapki dziecięce a kiedy nie?

czapki dziecięce

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli latorośl nie ma jeszcze ukończonych 3 miesięcy, leciutkie bawełniane nakrycie główki jest polecane bez względu na aurę a także porę spaceru. Chodzi o to, aby nie narażać oseska na przewiewy zaś w następstwie na przeziębienie. Aczkolwiek starszemu dzidziusiowi możesz nie ubierać czapeczki – o ile ocenisz, że będzie mu w niej zbytnio gorąco.

Wykonasz krok naprzód, jeżeli obejrzysz, co ma praktyczna oferta (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-tekstylne/). Przekonaj się, że naprawdę informacje tam zawarte są istotne.

Najlepiej wybierać naturalne tkaniny. Świetnie sprawdza się bawełna, gdyż jest nie tylko miękka, ale także przewiewna a także nie wywołuje uczuleń. Jeśli zdecydujemy się na czapeczkę wełnianą, dobrze jest najpierw wypróbować, czy nie będzie malucha „szczypała” w uszy.

Gdy czapka jest nieco szorstka, na zimowy spacer można pod nią założyć drugą – cienką, bawełnianą – ażeby chroniła przed nieprzyjemnymi odczuciami. Kupując czapkę dla maleństwa, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne – koronki, chociaż prezentują się fantazyjnie, mogą być ogromnie niekomfortowe – .

Kiedy maluch leży w wózeczku, mogą go drażnić, jako że mogą zacieniać mu widok lub drapią w szyję. Okrycie głowy na zimę musi dobrze otulać uszy jak też czoło przed wiatrem.