Czym cechują się ciekawe restauracje?

Jedziemy w Polskę. Powracamy z wakacji, wybieramy się na nie, eskapada jest długa, bo drogi u nas nie najlepsze, robimy się więc zgłodniali. Gdzie zatrzymać się, żeby odpocząć, smacznie zjeść, nie zepsuć sobie samopoczucia i nie spędzić kolejnych godzin na szukaniu apteki? Jest parę drogowskazów, jakie dopomogą nam dobrać należyte miejsce.

ciekawa restauracja

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze miejsce do parkowania. Gdy stoi na nim jeden lub dwa samochody, nie radzę się zatrzymywać. Bo, co prawda zapewne jedzenie dostaniemy prędko, jednakże jakości wątpliwej. Dobra sława restauracji roznosi się szybko – ludzie doskonale wiedzą, gdzie można dobrze zjeść. Pełny parking – w szczególności jeżeli są to auta z lokalnymi rejestracjami, to doskonały znak. Wchodzimy i rozglądamy się. Obserwujemy oraz wąchamy. Jeżeli pomieszczenie jest śliczne, czyste – to niemały plus. Ale ważne też, jak pachnie. Chemiczne odświeżacze moim zdaniem dyskwalifikują miejsce. Ponieważ po pierwsze świadczą o tym, że właściciele nie cenią tego, co naturalne, a to jest znaczny minus, po drugie – iż być może chcą coś zatuszować. Na przykład woń starego tłuszczu z kuchni. Świetna restauracja (pizza korona) (polecamy serdecznie OKWINEBAR) wonieje strawą. Świeżym pożywieniem. To otwiera apetyt, sprawia, iż chce nam się tutaj zostać. Nie jest jednakże dobrze, kiedy wszystkie okna są zamknięte na głucho i jesteśmy skazani jedynie na aromaty smażenia oraz gotowania. Powinno być świeżo i pachnąco. Przewietrzone pomieszczenie + pyszne aromaty – to duet doskonały.

jedzenie w restauracji

Autor: Kent Wang
Źródło: http://www.flickr.com

Uwaga na zbyt wyszukany, drogi i zbytkowny wystrój w zwykłej knajpce przy drodze. Nie jest to regułą, jednak często bywa tak, że właściciele wydali już tak wielkie pieniądze na urządzenie wnętrza, iż zabrakło ich na resztę, a więc dobrego kucharza i najlepsze jadło. Naturalnie miło, jeżeli ładny jest też widok za oknem. To nie jest decydujące, jednak na pewno lepiej się czujemy oraz bardziej nam wszystko smakuje, jeżeli nie patrzymy podczas obiadu na stację benzynową albo fabrykę cementu. Jedzenie (pizza częstochowa) to nie tylko zaspokajanie łaknienia – winniśmy karmić każde zmysły.Otwieramy kartę. Kiedy jest zbyt długo, to zły znak. A jeszcze gorzej, jeżeli na jednej stronie mamy menu włoskie, na następnej chińskie, zaś na koniec polskie ze swojskim schabowym, bigosem oraz kaszanką. Zaświadcza to o tym, że posiadacze nie mają pomysłu na swą restaurację. Z pomocą przychodzi nam internet. Warto wpisać w wyszukiwarkę: ciekawe restauracje we Wrocławiu.