Jakim sposobem przyszykować się do porodu?

Z pewnością nieraz rozmyślałaś o tym, w jaki sposób będą wyglądać narodziny Twego szkraba. To faktycznie istotne zdarzenie – warto zatem włożyć troszeczkę wysiłku w jego uplanowanie.

plac zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Spróbuj robić to metodycznie, parę miesięcy wcześniej. Zastanów się, co jest dla ciebie najważniejsze i co da Ci poczucie bezpieczeństwa. Drugi trymestr ciąży to idealny czas, ażeby zacząć regularne ćwiczenia, gdyż one przygotują Twe ciało do urodzenia dziecka oraz zapobiegną wielu dolegliwościom. Będą też okazją do wsłuchania się w siebie, odnalezienia punktów napiętych oraz sztywnych jak też nauki rozluźniania ich, koncentracji na tym, co się dzieje we wnętrzu Twojego ciała. Niezwykle pomocne będą ćwiczenia oparte na jodze. Możesz również pływać, przechadzać się. Stroń od sportów, łączących się z wielkim wysiłkiem, w których nietrudno o utratę stabilności bądź o kontuzję. Potrzebna Ci będzie położna Sopot to miejscowość, w której bez kłopotu odnajdziesz dobrą położną –
Wskazane jest więc pójść do szkoły rodzenia, by temu, co Cię czeka, przydać bardziej konkretny kształt, abyś wiedziała, czego spodziewać się w trakcie porodu, potrafiła poradzić sobie ze skurczami oraz oddechem, uwierzyła we własne siły. W tym wszystkim pomoże Ci szkoła (zobacz także aktywna tablica) rodzenia Gdynia – .

Pakowanie torby do szpitala to ważny rytuał przygotowujący kobietę do urodzenia malca. To okazja, aby zastanowić się, w jaki sposób możesz obłaskawić szpitalną przestrzeń jak też co Ci jest potrzebne, aby w sali porodowej poczuć się bezpiecznie. Jeśli nie rodzisz w mieszkaniu, możesz kawałek domu wziąć z sobą – dla przykładu ulubioną koszulę jak też szlafrok albo płytę . Szkoła rodzenia Trójmiasto to coś dla Ciebie! Poród i to, co po nim, jest to wielkie nieznane.