Kilka ciekawostek nawiązując do nauki przez zabawę

Z pewnością praktycznie każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa rzeczy takie, jak przykładowo nauka samodzielnego jedzenia, siusiania do nocnika, nazywania zwierząt i tak dalej.

Żadna z tych czynności nie była prowadzona jak w szkole. Dzieci trzeba odpowiednio podejść, tak by nauczyły się niejako przez zabawę.
Nauka przez zabawę to ulubiony sposób przyswajania wszelkich wiadomości oraz działań przez nasze pociechy. Nie wynika to jednak z tego, że odmawiają one uczenia się w inny sposób, po prostu nie potrafią one się na nich odpowiednio długo skupić, by tak prowadzona nauka dawała jakieś rezultaty. Opiekując się dzieckiem należy wykazywać się ciągle ogromną cierpliwością: dzieci uczą się wszystkiego we własnym tempie, bez porównania wolniej niż my, co może czasem być przyczyną frustracji. Jednak nie ma się co frustrować – to absolutnie normalne, my robiliśmy dokładnie tak samo .

Jeśli twierdzisz, że prezentowany tu post jest interesujący i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej informacji system parkingowy!

Jeżeli pragniemy nauczyć czegoś dzieci, musimy również wykazać się kreatywnością. Nauka przez zabawę, tak kochana przez dzieci, dla rodziców jest nie lada wyzwaniem. By mu sprostać, warto skorzystać z fachowych pomocy, jakie da się odszukać na sklepowych półkach albo online. Nieodzowne będzie także wSPArcie innych rodziców – ich doświadczenie może okazać się bardzo cenne.

selfie - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Warto, także w późniejszych etapach rozwoju, często wprowadzić do zabaw walory edukacyjne. W ten sposób dziecko jest w stanie opanować wiele umiejętności oraz informacji całkowicie nieświadomie.

Wszelkie zabawy, w tym również zabawy dla przedszkolaków, muszą być nie tylko całkowicie bezpieczne, ale również właściwie dopasowane do ich stopnia rozwoju, okoliczności i tak dalej . Wówczas wtedy na pewno spodobają się maluchom, a poza tym będą dla nich bardzo pożyteczne. Doświadczona przedszkolanka z pewnością da sobie radę z tym wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*