Kilka ciekawostek nawiązując do nauki przez zabawę

Z pewnością praktycznie każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa rzeczy takie, jak przykładowo nauka samodzielnego jedzenia, siusiania do nocnika, nazywania zwierząt i tak dalej.

Żadna z tych czynności nie była prowadzona jak w szkole. Dzieci trzeba odpowiednio podejść, tak by nauczyły się niejako przez zabawę.
Nauka przez zabawę to ulubiony sposób przyswajania wszelkich wiadomości oraz działań przez nasze pociechy. Nie wynika to jednak z tego, że odmawiają one uczenia się w inny sposób, po prostu nie potrafią one się na nich odpowiednio długo skupić, by tak prowadzona nauka dawała jakieś rezultaty. Opiekując się dzieckiem należy wykazywać się ciągle ogromną cierpliwością: dzieci uczą się wszystkiego we własnym tempie, bez porównania wolniej niż my, co może czasem być przyczyną frustracji. Jednak nie ma się co frustrować – to absolutnie normalne, my robiliśmy dokładnie tak samo . Jeżeli pragniemy nauczyć czegoś dzieci, musimy również wykazać się kreatywnością. Nauka – francuski nauka online przez zabawę, tak kochana przez dzieci, dla rodziców jest nie lada wyzwaniem. By mu sprostać, warto skorzystać z fachowych pomocy, jakie da się odszukać na sklepowych półkach albo online. Nieodzowne będzie także wSPArcie innych rodziców – ich doświadczenie może okazać się bardzo cenne.
selfie - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
Warto, także w późniejszych etapach rozwoju, często wprowadzić do zabaw walory edukacyjne. W ten sposób dziecko jest w stanie opanować wiele umiejętności oraz informacji całkowicie nieświadomie.

Wszelkie zabawy, w tym również zabawy dla przedszkolaków, muszą być nie tylko całkowicie bezpieczne, ale również właściwie dopasowane do ich stopnia rozwoju, okoliczności i tak dalej . Wówczas wtedy na pewno spodobają się maluchom, a poza tym będą dla nich bardzo pożyteczne. Doświadczona przedszkolanka z pewnością da sobie radę z tym wyzwaniem.