Co interesującego może zaoferować Łódź wszystkim, którzy odwiedzają to miasto, gdzie najlepiej zrobić w Łodzi zakupy.

Jednym z największych miast w naszym kraju jest Łódź, i chociaż nie może poszczycić się tak bogatą historią jak Warszawa, Wrocław albo Gdańsk, to może sporo zaproponować. W rzeczywistości prawdziwa historia tego miasta zaczyna się w dziewiętnastym wieku, kiedy to zdecydowano że miasto to zostanie przemysłową stolicą. Przez wiele lat Łódź kojarzona była przede wszystkim z włókienniczym przemysłem, jaki w dalszym ciągu dobrze się tam miewa, ale oprócz tego w Łodzi funkcjonują bardzo nowoczesne fabryki komputerów i sprzętu AGD.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać też trzeba, że w mieście tym znajduje się jedno z najbardziej rozbudowanych w tym rejonie kraju centrów handlowych, a drugie jest już od pewnego czasu w planach. Wspomnieć też należy o leżącym w pobliżu Tuszynie, który stał się znany w Polsce z wielkiego placu targowego, na którym można kupić praktyczne wszystko co się chce.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to w źródle też odnajdziesz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij zatem ten link!

Z tego też powodu miasto to coraz częściej gości turystów, którzy zaczynają je odwiedzać przede wszystkim w celu zrobienia zakupów – .

Dzisiaj zakupy w Łodzi to w pierwszej kolejności dwie duże handlowe galerie, czyli galeria (strona polecana w temacie) Łódzka oraz Manufaktura. Manufaktura jest uznawana za największe powierzchniowo centrum rozrywkowo-handlowe w naszym kraju, powstało blisko dekadę temu na terenie starej fabryki. Całkowita powierzchnia całego centrum będzie wynosić prawie trzydzieści hektarów, na których znajduje się centrum rekreacji i rozrywki z nowoczesnym kinem i ścianką wspinaczkową, kompleks kulturalny oraz kulinarny – kliknij.

Dopełnieniem całości jest ogromna przestrzeń do handlu, którą zajmuje blisko trzysta sklepów z każdej branży. Dzięki tak szerokiej ofercie w Manufakturze zakupić można praktycznie wszystko, czego się będzie potrzebować. Wiele osób robi także zakupy w Galerii Łódzkiej, również położonej na pofabrycznych terenach, chociaż sam budynek jest zupełnie nowy, oddany do użytku kilkanaście lat temu. Powierzchnia całej galerii wynosi blisko 50 tysięcy metrów kwadratowych, na których jest otworzonych blisko dwieście z różnych branż, banki i oczywiście restauracje, kawiarnie i bary.