Co jest potrzebne noworodkowi po powrocie ze szpitala?

Okres przygotowań do narodzin maluszka, to jeden z doskonalszych momentów w życiu każdego rodzica. Powinniśmy jednak z wyprzedzeniem ustalić, które elementy wyposażenia pokoju dziecinnego, akcesoria, kosmetyki czy odzież będą dziecku potrzebne.
W kwestii aranżowania pokoju dla dziecka zasadniczą kwestią okazuje się bezpieczeństwo i komfort.
Należy wybrać zestawy meblowe, które są bogate w takie elementy jak np. przewijak. Łóżeczka mają standardową wielkość (120×160 cm) i właściwie niewiele się od siebie różnią. Wybór zależy od naszych warunków mieszkaniowych, gustu i sytuacji materialnej. Warto jednak wybrać odpowiednią twardość materaca.

dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Nieocenionym składnikiem wyprawki niemowlęcej są akcesoria i kosmetyki dziecięce. Np. miły w dotyku rożek, zapewniający poczucie bezpieczeństwa czy grzebień. Dobry krem oraz chusteczki nawilżane to idealni pomocnicy przy zmianie pieluszek. Dzięki chusteczkom jesteśmy w stanie delikatnie i zręcznie oczyścić skórę dziecka. Zarazem oczyszczają i pielęgnują, troszcząc się o zdrowie wrażliwej, dziecięcej skóry. Po ich użyciu maluch jest czyściutki jak po zwykłej kąpieli. Produkt kupimy w pełnowymiarowych opakowaniach lub w jednorazowych saszetkach .

Szeroka cała paleta akcesoriów dziecięcych – począwszy od szybkich oraz prostych w użytkowaniu podgrzewaczy do butelek czy ”słoiczków”, poprzez kosmetyki do pielęgnacji dziecka, zapewnią pomoc w opiece nad maluchem.

Nie za ciepło i nie za ciekawie – te słowa opiekunowie muszą zapamiętać i korzystać z nich podczas kąpieli, gdyż od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec uśnie. Wanienka musi być przede wszystkim stabilna. Barwy, gabaryty uzależnione są jedynie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Czas kąpieli zapewni maluchom spokojne sny. A rodzice, aby usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego maluszka mogą zdecydować się na zakup niani elektronicznej. Gdyż właśnie po to – aby zagwarantować rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na chwilę wytchnienia w czasie, kiedy ich niemowlę (zasypki dla niemowląt) spokojnie śpi powstało to pożyteczne urządzenie.