Dlaczego warto grać w gry planszowe logiczne?

Ciężko jest współcześnie oderwać dzieci od komputera. Poza tym – sami dorośli uwielbiają spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to także swoim pociechom. Swego czasu najważniejsze było jak najszybsze wyjście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwykła huśtawka.

Grupa osób grających w planszówkę

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nie można się doczekać włączenia ulubionej rozgrywki na tablecie, laptopie bądź konsoli, a kontakty ze znajomymi to w głównej mierze czatowanie na różnorakiego typu komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć starań, by zlikwidować lub chociaż częściowo ograniczyć takie zachowanie. Rewelacyjnym sposobem na to są gry planszowe logiczne, przy których może się bawić cała rodzina. I to jest właśnie pierwszy z kardynalnych atutów prezentowanej zabawy.

W gry komputerowe nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się zdecydować na taką formę zabawy. Planszówki z kolei uwielbiane są przez większość ludzi. Kto z nas nie grał w Chińczyka lub Monopoly? A to tylko początek, ponieważ pojawia się coraz więcej gier planszowych – zarówno tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak również wymienionych wyżej gier logicznych, które zaspokoją wymogi każdego członka rodziny, zaczynając od najmłodszego szkraba po najstarszego członka rodu. Planszówki, w które

Pionki gry planszowej

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

bawią się całe rodziny, są znakomitym sposobem na budowanie oraz zacieśnianie wzajemnych relacji. Co więcej, można zabrać je ze sobą gdziekolwiek zechcemy – na każdy wyjazd za granicę, w górę albo nad morze, a nawet do sąsiadów mieszkających kilka domów za nami. Do tego gry planszowe logiczne dodatnio wpływają na pracę mózgu.

Niekiedy wymagają naprawdę sumiennego główkowania, wspomagając procesy myślowe i cały rozwój umysłowy. Nie można też zapomnieć, iż dzięki nim już najmłodsi mogą nauczyć się nieprostej sztuki przegrywania.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Rodzice powinni wytłumaczyć, iż przegrany nie znaczy gorszy i warto nieprzerwanie dążyć do sukcesu. Planszówki to również idealny sposób na zabicie nudy w trakcie choroby oraz ćwiczenie pamięci. Mają naprawdę wiele atutów, o których wie praktycznie każdy z nas, ale najczęściej ze zwykłego lenistwa nie chce nam się rozkładać planszy. Warto jest jednak razem grać w gry planszowe, albowiem to wyśmienita okazja do radosnego spędzenia chwil w gronie bliskich osób.