Jakie obrączki ślubne sobie zafundować? Omówienie ich modeli oraz kilkanaście porad korzystnych przy wyborze.

Dobór obrączki ślubnej jest jednym z najistotniejszych wyborów wiążących się z przygotowaniami do ślubu. Jest do postanowienie w większości przypadków na całe życie. Obrączki mają za zadanie być nie tylko gustowne i estetyczne, ale w szczególności – wyjątkowo trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, gdy obrączki – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html – ślubne wykonywało się raptem z żółtego złota, bezpowrotnie minęły. Obecnie dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich, najbardziej oryginalnym, są obrączki złote. Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym kolorem i połyskiem. W jubilerstwie jednak, do czystego, żółtego złota, dołącza się domieszki pozostałych metali, co powoduje, że jest twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są innym atrakcyjnym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto – e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Zlota-749.html – uzyskuje się przed dołożenie do złota żółtego niklu i cynku, czasami – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem odwzorowywać droższą i w większym stopniu poważaną platynę. Barwa białego złota jest szary, z drobnym, żółtawym połyskiem. Znacząca zespół dla alergików – białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często wywołuje uczulenia. Można w podobny sposób pomieszać barwy i utworzyć obrączki dwukolorowe lub trzykolorowe (biżuteria AZUR). Zestawia się ze sobą głównie 3 kolory : białe złoto, żółte a także czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są atrakcyjne, można przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, od czasu do czasu dodaniu kamienia osiągnąć na prawdę zapierający dech efekt. Ważne, żeby przed nabytkiem sprawdzić, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota definiuje zawartość złota w 1000 gramach stopu jak również może być formułowana na kilka rodzai. To, czy wyselekcjonowana przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci kilkanaście lat, czy całe życie, uzależnione jest w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto wysokiej próby jest doceniane przez znawców złotej biżuterii i fanatyków luksusu, ale nie jest solidnym materiałem na obrączki ślubne. Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto bardziej miękkie i mniej mocne. Gdy marzy Ci się zakup innowacyjnych, wyjątkowych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których utworzenia użyto większej ilości niż jednego gatunku złota. W takim wypadku obrączki dwukolorowe będą znakomitym wyborem.