Wybrane akcesoria dla małych dzieci możemy przekazać rodzinie, którzy dopiero co zostali rodzicami

Pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego potomka wprawia w zachwyt całą rodzinę: od pradziadków zaczynając, a na najmłodszych kuzynkach finalizując. Każdy stara się dać prezent, a nim najczęściej są zabawki. Z kolei kobiety wprost uwielbiają kupować maleńkie ubranka, czyli body albo wierzchnie okrycia. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zmaleje, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt jesteśmy w stanie z grubsza podzielić na dwie takie oto grupy: te przeznaczone tylko i wyłącznie dla jednego noworodka i te, które bez chwili wahania przekażemy przyjaciołom, którzy cieszą się z przyjścia na świat pierwszego albo następnego potomka. Ciuszki, o których wspomnieliśmy wyżej, pozostają produktem, o jaki warto podpytać wśród znajomych rodziców. Maleńkie dzieci szybko rosną i ciągle potrzebują nowych szmatek. A warto pamiętać, że niektóre mamy bardzo chętnie pozbędą się z szaf fatałaszków, z których ich bliźniaczki już wyrosły.

Ci bardziej pedantyczni rodzice przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyborów, bez których trudno w XXI stuleciu wyimaginować sobie codzienną kąpiel albo karmienie. Mamy oraz tatusiowe już dawno temu przyzwyczaili się do udogodnień, jakie proponują sklepy tradycyjne i te wirtualne – sprzedające rzeczy dla niemowlaka. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury wody, a także różnego gatunku myjki i zabawki kąpielowe. A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości kubki oraz sztućce ze specjalnego tworzywa. Asortyment jest tak bogaty, że czasami możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci też zaliczymy do tej grupy towarów dla małych dzieci.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednak do podziału, o którym już tutaj wspomnieliśmy.

Kiedy będziesz zdania, że znajdujący się w tym serwisie wpis jest godny uwagi, kliknij tu, a zobaczysz więcej biustonosz samonośny push up tego typu materiałów.

O ile można oddać takie przybory jak wanienki albo stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z reguły są przeznaczone tylko dla jednego bobasa. I w tym momencie przypuszczalnie każdy pomyśli o pampersach i nożyczkach do obcinania paznokci. Jednak na tym spis się nie kończy. Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki wraz z plastykowymi sztućcami oraz pozostałe akcesoria służące maluszkowi do spożywania dań. Podarowanie wyżej wymienionych przyborów np. Avent – smoczki jest dużym nietaktem i, co gorsza, może stać się powodem sprzeczki, a nawet niewesołym końcem niedawno zawiązanej znajomości.