Jakie łóżeczko dla dzidziusia zakupić?

Bobas sypia bardzo dużo, a sen ma kluczowe przesłanie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być klasyczne, drewniane, czy bardziej mobilne, turystyczne. Poniektóre modele łóżek mogą posłużyć maluchowi nawet po wyrośnięciu z wieku niemowlęcego.

Klasyczne łóżka szczebelkowe są zazwyczaj kupowane przez rodziców.

łóżeczko dla małych dzieci

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od fabrykanta różnią się stylistyką, zabarwieniem i rodzajem drewna, względnie płyty MDF, a również sposobem wykończenia. Podczas jego zakupu zwróć uwagę na bardzo funkcjonalne fortele, omówione w dalszej części artykułu. Inny rodzaj łóżka uniwersalnego to takie, które umożliwia wymontowanie boków ze szczebelkami i przekształcenie go w mały tapczan. Takie łóżko „rośnie” razem z maluszkiem. Po rozebraniu boków zamienia się w wygodny tapczanik o wymiarach 140 cm x 70 cm. Łóżko tego rodzaju może służyć maluchowi od urodzenia, aż, jak podają poniektórzy wytwórcy, do wieku szkolnego (ok.

Jeśli masz chęć uzyskać uzupełniające dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym okażą się praktyczne wskazówki, które odnajdziesz tu. Zobacz to!

sześciu lat). Osiągalne są również modele, w których łóżeczko z szufladą jest powiązane z komodą. Gdy maluch podrośnie szczebelkowe boki a także komodę odłącza się i otrzymuje całkiem duży tapczanik i stoliczek.

Niewątpliwą zaletą wielozadaniowego łóżeczka tradycyjnego jest to, że będzie ono służyło twemu potomkowi kilka lat.

Takowe łóżka wyprzedawane są zazwyczaj w zestawach do samodzielnego montażu. Zestaw mieści wszystkie potrzebne do montażu łóżeczka fragmenty (dla przykładu śruby młoteczkowe – producent).

Jeśli rzuciłeś okiem na opublikowane w tym serwisie teksty, to ponadto zerknij na opracowanie (https://talentum.pl/kursy-przygotowawcze-do-matury/), które także niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Jeżeli zastanawiasz się nad podobnym rozwiązaniem dla swojego malucha, zwróć uwagę na jakość jego wykonania, wygląd a także kolorystykę.

Łóżeczko klasyczne – na co zwracać szczególną uwagę?

Nabywając łóżeczko zwróć uwagę, czy jego wykonanie zgodne jest z europejską normą PN-EN 716-1:1999 i ze standardem PN-EN 1130-1-2001. Normy te definiują wymogi bezpieczeństwa dla łóżeczek i kołysek dziecięcych. Co więcej często wytwórcy zaznaczają, iż łóżko posiada atest Zakładu Badań a także Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego jak też atesty Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Technologii Drewna. Wiadomości o atestach, jakie posiada dane łóżeczko, szukaj w opisie producenta.