Która z nas nie lubi słodkości – to pytanie tylko retoryczne, gdyż za pyszne ciastka lub muffinki zawsze dałybyśmy się zabić

Muffinka nie była typowym polskim ciastkiem. Moda na te fikuśne ciastka przybyła do Polski z zagranicy. W większości muffinki są czekoladowe, ale jest szansa także spotkać modyfikacje i na przykład zjeść odmianę waniliową.

Jeśli ciasto jest należycie upieczone, nie może być wysuszone. Smaczna muffinka musi roztapiać się na podniebieniu – z tego oto powodu polubiły ją masy Polaków z naszego kraju.
zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy stać się najlepszą panią domu i upiec własnoręcznie muffinki, to trzeba najpierw nabyć formy do muffinek. Nie jest to wielki wydatek, a asortyment jest ogromny. Możemy przykładowo nabyć papilotki do muffinek, czyli papierowe foremki, które są jednorazowe. Po spałaszowaniu ciasteczka trafiają one do śmieci.

Jeśli uważasz, że prezentowany artykuł jest godny polecenia, to kliknij także ten odnośnik – tak samo ciekawe materiały odnajdziesz w tekście (https://pakujmy.pl/opakowania-gastronomiczne-z-papieru).

Z tego powodu zakupuje się je z reguły w dosyć dużych ilościach – na przykład 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek mają różne kolory i wzory, nawet wielkość może być często różna. Jeśli marzymy już o czymś bardziej profesjonalnym trzeba zastanowić się nad tym czy nie przydałyby się nam duże formy do muffinek, w których jest możliwość jednocześnie piec od 6 do 12 ciasteczek. Formy te są zazwyczaj wykonane z wysokiej klasy ceramiki i będą służyć nam długi czas.

Warto czasami poeksperymentować w kuchni i stworzyć własną małą cukiernię, do której zaprosimy rodzinę i znajomych, aby ugościć ich własnymi wypiekami – przykładowo czekoladowymi muffinkami.