Spotkanie z dobrym winem i smacznym posiłkiem? To świetny pomysł, lecz trzeba zadbać o piękną oprawę!

Przyjemnie od czasu do czasu usiąść przy dobrym winie oraz zrelaksować się po trudnym dniu. Ten moment może zyskać niezwykłą oprawę, a wówczas na pewno będzie jeszcze przyjemniej!

Wino w dobrym naczyniu
szynka

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy podaje się wino (zobacz: wino z merlot ) do kolacji lub podczas imprezy, należy postarać się o właściwe naczynia. Trunek można przelać do karafki, a wtedy będzie wyglądać naprawdę okazale. Karafki są teraz dostępne w wielu wariantach. Najbardziej eleganckie są oczywiście naczynia z kryształu, ale można nabyć ze szkła i również będą wyglądać pięknie. Karafka optymalnie sprawdza się latem, ale zimą warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Rzeczone naczynia świetnie trzymają temperaturę napitku, przez co okazuje się rzeczywiście smakowity.
Nie zapomnij o przekąsce – deska serów sprawdzi się idealnie!
bar

Autor: Grannies Kitchen
Źródło: http://www.flickr.com
Do wybornego wina pasuje zaserwować tak samo pyszne przekąski. Bez wątpienia przy spożywaniu tak eleganckiego trunku trzeba zaserwować coś wykwintnego, a sery w tym przypadku okażą się idealne. Warto je podać na ładnej desce. Deski do serów przydadzą się w każdej kuchni. Można je stosować także do podawania innych przekąsek. Pośród desek do serów widzi się różne artykuły. W sklepach z dodatkami do kuchni można nabyć deski z drewna, kamienne lub szklane.

Niektóre mają w komplecie specjalny nóż do krajania sera, kolejne szklaną paterę, dzięki której przysmaki nie wysychają.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu kawa arabica kolejne informacje. Należy kliknąć w poniższy link.

Wspomniana deska do serów to także świetny pomysł na podarunek do nowego mieszkania, ponieważ przyda się każdej pani domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*