Spotkanie z dobrym winem i smacznym posiłkiem? To świetny pomysł, lecz trzeba zadbać o piękną oprawę!

Przyjemnie od czasu do czasu usiąść przy dobrym winie oraz zrelaksować się po trudnym dniu. Ten moment może zyskać niezwykłą oprawę, a wówczas na pewno będzie jeszcze przyjemniej!

Wino w dobrym naczyniu
szynka

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy podaje się wino (zobacz: wino z merlot ) do kolacji lub podczas imprezy, należy postarać się o właściwe naczynia. Trunek można przelać do karafki, a wtedy będzie wyglądać naprawdę okazale. Karafki są teraz dostępne w wielu wariantach. Najbardziej eleganckie są oczywiście naczynia z kryształu, ale można nabyć ze szkła i również będą wyglądać pięknie. Karafka optymalnie sprawdza się latem, ale zimą warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Rzeczone naczynia świetnie trzymają temperaturę napitku, przez co okazuje się rzeczywiście smakowity.
Nie zapomnij o przekąsce – deska serów sprawdzi się idealnie!
bar

Autor: Grannies Kitchen
Źródło: http://www.flickr.com
Do wybornego wina pasuje zaserwować tak samo pyszne przekąski. Bez wątpienia przy spożywaniu tak eleganckiego trunku trzeba zaserwować coś wykwintnego, a sery w tym przypadku okażą się idealne. Warto je podać na ładnej desce. Deski do serów przydadzą się w każdej kuchni. Można je stosować także do podawania innych przekąsek. Pośród desek do serów widzi się różne artykuły. W sklepach z dodatkami do kuchni można nabyć deski z drewna, kamienne lub szklane.

Niektóre mają w komplecie specjalny nóż do krajania sera, kolejne szklaną paterę, dzięki której przysmaki nie wysychają.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu kawa arabica kolejne informacje. Należy kliknąć w poniższy link.

Wspomniana deska do serów to także świetny pomysł na podarunek do nowego mieszkania, ponieważ przyda się każdej pani domu.