Kilka ważnych informacji w temacie podawania zup na co dzień i w czasie uroczystości.

O ile na co dzień w wielu rodzinach zupy zjada się po prostu na głębszych talerzach czy nawet miseczkach, to w przypadku jakiś uroczystych okazji trzeba zadbać o odpowiednie naczynia.

Sporo będzie w tej sytuacji zależało od tego, jaką zupę się zaserwuje, a możliwości są w tym względzie wprost nieograniczone.

Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że temat Cię bardzo zafascynował – kliknij odnośnik do strony Catering na chrzciny Poznań, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Oczywiście można pozostać przy klasyce, to znaczy rosole albo pomidorowej, a przygotować można między innymi pyszną grzybową albo sycący barszcz. Generalnie wyróżnia się trzy najważniejsze naczynia na zupy, to znaczy miski, talerze oraz bulionówki Lubiana. W sumie powinno się mieć je wszystkie w swojej kuchni, bowiem zawsze może się okazać, że mogą się przydać. Niektórzy polecają, aby jeszcze do tego zestawu dołożyć barszczówki, to znaczy niewielkie naczynia dedykowane właśnie na barszczyk.

ogórki w słoiku

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, w jakim rodzaju naczynia podana zostanie zupa, to trzeba się trzymać kilku ważnych reguł.

Nie zapominaj, że jesteśmy na stronie (http://www.winadlakonesera.pl/pol_m_Oferta_Smak-Wina_Wino-polslodkie-505.html). Czekamy na Ciebie z nowymi wpisami, które są bardzo interesujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w ten link.

Jeśli chodzi o talerze, to z reguły kładzie się je niewypełnione na stole, z umieszczoną z prawej strony łyżką, a zupa jest podawana w osobnych wazach. Z kolei bulionówki Luminarc daje się gościom już wypełnione, a dodatkowo się je stawia na odpowiedniej wielkości talerzu. Niejednokrotnie do podawanych w ten sposób zup pojawią się jeszcze jakieś dodatki, w takiej sytuacji znajdować się one powinny na talerzyku po prawej stronie.

Bardzo ciekawym i coraz popularniejszym sposobem na podawanie zup są nieduże, specjalnie wypieczone bochenki chleba, najlepiej sprawdzają się one przy białym barszczu.