Kuchnia na miarę XXI wieku? Pełna pomocnych akcesoriów!

Kuchnia musi być urządzona nowocześnie i praktycznie. W dzisiejszych czasach markety mają naprawdę szeroki asortyment akcesoriów i gadżetów kuchennych, które nie tylko ułatwią przygotowywanie obiadów, ale także nadadzą kuchni wyjątkowy charakter.
Na tytuł kuchennego przeboju ostatnich lat bezapelacyjnie zasługują płyty indukcyjne.

podany na talerzu boczek z dodatkami

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z powodzeniem zastępują one tradycyjne kuchenki gazowe i ceramiczne.

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://serwiskawowy.pl/13-ekspresy-domowe) bardzo podobnego wpisu – on także jest warty zainteresowania.

Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość zalet tego rodzaju płyt. Nowatorska technologia indukcji oszczędza prąd, jest bezpieczniejsza i pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie posiłków.

Jeśli chciałbyś przekazać komuś dane na omawiany temat, to wejdź na link i poczytaj więcej (www.sokpol.pl/kategoria/smoothie) dotyczące tego problemu – z pewnością go zainteresują.

Mimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. Całe ciepło trafia do garnka, który powinien być wykonany z metalu przyciągającego magnes. W związku z wiele osób obawia się, że montaż płyty indukcyjnej do kuchni będzie wiązał się z koniecznością kupna nowych garnków i patelni. Na szczęście wymyślono już rozwiązanie, które umożliwia używanie normalnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek. W asortymencie wielu sklepów znajduje się specjalistyczna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją nabyć na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a potem stopniowo wymieniać garnki na te wykonane z metalu ferromagnetycznego.

Niezastąpionym gadżetem w kuchni jest także podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej wytwarza się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego albo metalu. Tego rodzaju podkładki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

Dzięki nim unikniemy uszkodzenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni niepowtarzalny charakter. Podstawki mają różne kształty, rozmiary i kolory – każdy znajdzie jakąś dla siebie.