Kuchnia na miarę XXI wieku? Pełna pomocnych akcesoriów!

Kuchnia musi być urządzona nowocześnie i praktycznie. W dzisiejszych czasach markety mają naprawdę szeroki asortyment akcesoriów i gadżetów kuchennych, które nie tylko ułatwią przygotowywanie obiadów, ale także nadadzą kuchni wyjątkowy charakter.
Na tytuł kuchennego przeboju ostatnich lat bezapelacyjnie zasługują płyty indukcyjne.

podany na talerzu boczek z dodatkami

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z powodzeniem zastępują one tradycyjne kuchenki gazowe i ceramiczne.

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://serwiskawowy.pl/13-ekspresy-domowe) bardzo podobnego wpisu – on także jest warty zainteresowania.

Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość zalet tego rodzaju płyt. Nowatorska technologia indukcji oszczędza prąd, jest bezpieczniejsza i pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie posiłków. Mimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. Całe ciepło trafia do garnka, który powinien być wykonany z metalu przyciągającego magnes. W związku z wiele osób obawia się, że montaż płyty indukcyjnej do kuchni będzie wiązał się z koniecznością kupna nowych garnków i patelni. Na szczęście wymyślono już rozwiązanie, które umożliwia używanie normalnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek. W asortymencie wielu sklepów znajduje się specjalistyczna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją nabyć na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a potem stopniowo wymieniać garnki na te wykonane z metalu ferromagnetycznego.

Niezastąpionym gadżetem w kuchni jest także podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej wytwarza się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego albo metalu. Tego rodzaju podkładki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

Dzięki nim unikniemy uszkodzenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni niepowtarzalny charakter. Podstawki mają różne kształty, rozmiary i kolory – każdy znajdzie jakąś dla siebie.