Potomstwo to sens naszego życia, z tym zgodzi się każdy jeden rodzic

To dla nich pracujemy, to im chcemy zapewnić jak najbardziej luksusowe warunki do życia. Nie jesteśmy w stanie odmówić wielu rzeczy, z ogromną pasją i uciechą lubimy za to spełniać różnorodne zachcianki własnego malucha.

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
sprzęt

Autor: Biuro Kwiatowe Holandia
Kosmetyczka w stylu glamour

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK
Nasza miłość do dzieci bywa ślepa – to pewne. Od najmłodszych lat zakupujemy pociechom jak najbardziej wymyślne zabawki, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w obecnym czasie okazują się na topie. Nie żałujemy środków na najładniejsze ubranka, przepiękny wózek i oryginalną kołyskę. Nawet nie dopuszczamy takiej myśli, iż mogłyby być to sprzęty po innym maluchu . Nasza pociecha po prostu musi mieć wszystko najlepsze. Spróbujcie dostrzec, drodzy rodzice, że tak od najwcześniejszych lat nauczona pociecha na początku pragnie tylko wymarzonej zabawki, w późniejszym czasie te potrzeby znacznie zwiększają się. Czy zagwarantujecie, iż za każdym jednym razem będziecie mieć możliwość zaspokoić te wymagania? Jak nastoletnie już dziecko zechce coś o wiele bardziej kosztownego – odmówicie? Najprawdopodobniej tak, bo koszt przewyższy zdolności finansowe. Czy nie lepiej zatem od najwcześniejszych lat przyzwyczajać malucha do tego, iż nie jesteśmy w stanie spełniać każdej jednej jego zachcianki?Z pewnością zaoszczędzimy frustracji nie wyłącznie sobie, ale i stresu dziecku. Od samego początku przecież zdajemy sobie sprawę, że zwiekiem zestaw mały lekarz stają się bardziej kosztowne.
Mądra miłość do malucha wcale nie jest łatwa. Naprawdę bardzo niewielu rodzicom to się udaje.

Czasem wskazane jest się jej uczyć niebywale długo, lecz niewątpliwie wyposaża nasze dziecko w to, co przyda mu się w życiu najbardziej.

Jeżeli chcesz wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj gra na perkusji i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Musimy nie tylko dawać, ale też i wymagać czegoś w zamian.