Niejeden rodzic pragnie, żeby jego dziecko było inteligentne i z tego powodu troszczy się o jego właściwy rozwój uczuciowo-intelektualny

Ostatnimi czasy dużo rozmawia się o tym, że maleństwo musi mieć różne bodźce, by dobrze się rozwijać. Czytamy mu więc bajeczki oraz kupujemy przeróżne książeczki do malowania.
Podczas pierwszych czterech lat życia rozwój intelektualny naszego dziecka jest najistotniejszy.

rezydencja

Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group
To wtedy jego mózg przyswaja ogromną ilość informacji. Dosłownie pochłania wiedzę na mnóstwo tematów. Każdego dnia uczy się czegoś nowego. Aby zachęcać go do rozwoju, powinniśmy mu dawać różne materiały. Powinniśmy czytać mu bajeczki czy dawać przeróżne książeczki z łamigłówkami. Jeśli nasz osesek uwielbia malować, to musimy mu dać kolorowanki i pudełko pięknych kredek. Będzie wówczas mógł pogłębiać swoją zainteresowania. Początkowo na pewno będzie mu to wychodziło średnio, ale za jakiś czas na pewno nabierze wprawy.

Przestudiuj więcej szczegółów w treści (https://super-edu.pl/) – one rzucą zupełnie nowe światło na rozpatrywaną w znajdującym się na tej stronie poście. Po prostu kliknij ten link!

Poza tym, nikt nie jest od urodzenia geniuszem w jakiejś dziedzinie. Malowanie spowoduje, że nasze dziecko stanie się bardziej twórcze. I pozwólmy mu na własne interpretacje przeróżnych rzeczy. Jeżeli zechce pomalować niebo na różowo, a drzewo na żółto – to niech mu będzie, niech poczuje wolność młodego artysty. Kolorowanki dają nam jeszcze jeden plus. Nasz skarb będzie siedzieć z nami w kuchni, kiedy będzie kolorował. Będziemy mieć go stale na oku i będziemy w stanie na przykład ugotować obiad.

W tym czasie nasz brzdąc zajmie się kolorowaniem i będzie stosunkowo cicho. Gdy skończy na pewno zechce podzieli się z mamą swym rysunkiem. Nie zapominajmy, żeby zawsze pochwalić rezultat.