Jak w interesujący sposób zająć dziecku jego wolny czas, a przy sposobności czegokolwiek je nauczyć?

Dzieciaki niezwykle lubią malować. Czy chodzi o specjalne książeczki do kolorowania zakupione w księgarni, czy kolorowanki odnalezione w serwisach w internecie. Do tych papierowych potrzebne są przykładowo mazaki oraz farbki.

Malowanki dla najmłodszych potrzebują specjalnych arkuszy papieru z konturami postaci albo scenerii i akcesoriów do malowania. Ale nie w każdym wypadku, ponieważ są także wirtualne kolorowanki, do jakich nie potrzeba żadnych przyborów. To akurat one sprawiają, że nasze potomstwo lepiej się może uczyć oraz prościej i prędzej przyswaja materiał szkolny. Tego typu kolorowanki mogą być świetnymi treningami zdolności manualnych. Dziecko przeważnie nie od razu jest zdolne trzymać się wytyczonych konturów i prosto kolorować cały wybrany widok.

Otwórz ten link (http://www.varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/)! Tam znajdziesz pożyteczne informacje na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

Z jakimkolwiek obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej doświadczenia i coraz lepiej może kontrolować ruch ręki. A z tego miejsca już niedaleko do nauki pisania. Konieczność dłuższego koncentrowania się na wykonywanej czynności pozwala dziecku zwiększać umiejętności intelektualne.

ubiór

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Malowanki mogą również uczyć. Przede wszystkim pomagają dziecku poznać barwy oraz wzory. Postaci na rysunkach do pomalowania są często przedstawione w konkretnych okolicznościach, a same kolorowanki mogą opowiadać pewną historię. Pozwala to dziecku zapoznać się ze światem, rozbudowuje jego wiedzę i wyobraźnię. Kolorowanki to nie tylko grafiki.

W dużej ilości książeczek znajdują się proste ćwiczenia, tego typu jak szkicowanie obrazka poprzez łączenie kropek czy też kolorowanie elementów danej sceny właściwymi kolorami. Zadania takiego rodzaju to idealne przygotowanie do dalszej nauki matematyki.