Jak wyselekcjonować dobrą kapelę na wesele?

Muzyka kreuje nastrój wielu znaczących uroczystości. Niewątpliwie, ogromnie ważna jest także w czasie wesel. Kiedy trzeba, pomaga wprawić biesiadników w dobry nastrój, nakłonić do gier i tańców na parkiecie. W innych momentach pomaga im wejść w romantyczny nastrój.

zespół na wesele

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie osób, które to za muzykę będą odpowiadać. Kapela kapeli nierówna. Dlatego właśnie spróbujemy podpowiedzieć Wam, jakimi kryteriami się pokierować oraz które aspekty należy wziąć pod uwagę, w poszukiwaniu idealnego zespołu weselnego.

zabawa weselna

Autor: Sunset Alliance
Źródło: http://www.flickr.com

To, jaką część budżetu ślubnego przeznaczycie na najęcie kapeli weselnej, w dużej mierze determinuje sporo materii z tym mających związek, takich jak dla przykładu liczbę osób, z których orkiestra się składa (im jest ich więcej, tym cena będzie większa). Możliwości finansowe młodej pary wpływają także na to, jakiego instrumentarium będzie używał zespół weselny Wielkopolska obfituje w sporą liczbę rzeczonych grup muzycznych – np. – zespół weselny – woj. wielkopolskie. Pamiętajcie przy tym, że więcej, nie za każdym razem znaczy odpowiedniej, i nieraz kameralna grupa lepiej podoła Waszym wymogom, aniżeli kilkunastoosobowa kapela.

Dobierając zespół weselny dobrze jest postawić na ten, którego członkowie mają duże doświadczenie nie tylko w śpiewaniu oraz graniu, ale również obycie w prowadzeniu wesel, dlatego, że funkcją jego członków jest też zaproszenie zaproszenie ślub młodych do pierwszego tańca, namawianie biesiadników do wypicia „gorzkiej wódki”. Członkowie orkiestry powinni sobie od czasu do czasu poradzić w przypadkach zaskakujących, niekiedy kryzysowych.

Niezwykle istotne jest to, byście już na początku poszukiwań zespołu weselnego ustalili, przy jakiego typu muzyce chcielibyście się bawić. Zespoły weselne nierzadko są sprofilowane w pewnych nurtach muzycznych. Najlepiej jest więc szukać orkiestr poruszających się w dziedzinie konkretnych, wybranych przez Was nurtów muzycznych. Pamiętajcie jednakże, żeby dokonując nadmienionego wyboru, nie kierować się egoistycznie tylko własnym smakiem i upodobaniami. Rozważcie, jakiego wariantu muzyka przypadnie do gustu także Waszym gościom.

Dla niektórych osób spisywanie umowy pisemnej z orkiestrą może się wydawać bezcelową formalnością. Nic w wyższym stopniu błędnego. Wzmiankowana umowa da zarówno Wam jak i osobom z kapeli poczucie pewności.