Czym są termofory, jak wygląda ich przeszłość oraz kto wymyślił współczesne gumowe termofory?

Czy wiesz, iż kilkaset wiosen temu wskaźnikiem statusu społecznego nie było wyłącznie posiadanie różnych nieruchomości czy zwierzaków, ale również.

.. niektórych małych, wykonanych z cyny wykwintnie ozdobionych pojemników?
tort

Autor: C&A
Źródło: C&A

Takimi pojemnikami okazały się wczesne termofory, czyli coś, o czym aktualnie słyszał raczej wszelki człowiek, ale nie przykładano do tego większej wagi. Takowe pierwsze termofory posiadały wyżłobione przykładowo inicjały swoich posiadaczy i daty wykonania. Pojemniki te miały bardzo wszelakie kształty, przykładowo były one w kształcie kwadratu, w kształcie okręgu, w kształcie owalu, były też termofory, które swym kształtem przypominały serce. W kolejnych czasach termofory rozpoczęto produkować z miedzi i mosiądzu, co znacznie przyczyniło się do poPULaryzacji termoforów. W kolejnych czasach termofory zaczęto wytwarzać z aluminium i umieszczano na nich wykonane z porcelany oraz wykonane ze szkła uzupełnienia. Stosowane aktualnie gumowe termofory wymyślił w XX wieku chorwacki inż. Eduard Slavoljub Penkala, który opatentował swój wynalazek w 1903 roku.
Termofory to wypełniane gorącą wodą zasobniki oraz były stworzone do punktowego rozgrzewania ciała, co dopomaga w przypadłościach powiązanych z grypą.

Kliknij ten link, aby zobaczyć, co inny serwis udostępnił (https://www.digital-motion.pl/sesja-mody/) na opisywany temat. To na pewno również Cię zaciekawi.

Swoją nazwę termofory zawdzięczają złączeniu wyrazów termo oraz greckiego phorós, zatem przynoszący. Obecnie można zakupić termofory o całkowicie dowolnych kształtach.

Dla dzieciaków można np. nabyć termofory w formie hipopotama lub odmiennego zwierzaka. Dlatego jeżeli chcesz kupić dla swojej familii jakieś termofory, z pewnością nie będziesz mieć z niniejszym najmniejszego problemu.