Każde dziecko zasługuje na to, aby mieć fajne dzieciństwo, które będzie w stanie wspominać przez wiele lat

Szkraby uwielbiają mieć wiele pięknych przedmiotów, którymi lubią się bawić. Wśród nich są rzecz jasna te najmilsze sercu, z którymi nigdy się nie rozstają.

zabawki

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
rodzice pragną dla swoich maluchów wyłącznie tego, co najlepsze. Troszczą się, od urodzenia potomka, o jego odpowiedni rozwój. Zapewniają mu miłość, naturalne jedzenie oraz ciuszki zrobione tylko z organicznych materiałów. To samo dotyczy zabawek. Powinny być one wyprodukowane wyłącznie z tych tworzyw, które nie będą szkodliwe dla bobaska. Zabawki muszą zatem posiadać certyfikat Wspólnoty Europejskiej i wyłącznie takie powinny docierać do rąk ukochanego szkraba. Nie powinniśmy w tej sprawie oszczędzać, ponieważ kupione na straganie lub w jakimś innym miejscu zabawki bez certyfikatu, mogą być naprawdę niebezpieczne. Mogą być przykładowo zrobione z sylikonu, który zawiera w sobie metale ciężkie. Nawet zabawka drewniana, która z pozoru jest właściwa, może być pomalowana lakierem, który w kontakcie ze śliną wydzielać zacznie trujące substancje. Dlatego należy pamiętać i uczulać naszych gości, żeby nie wręczali naszemu dziecku zabawek z niesprawdzonego źródła.

Jeśli masz chęć zgłębić dodatkowe informacje na przedstawiany tutaj wątek, to zobacz to ważne opracowanie – ono również jest bardzo cenne.

Warto na przykład wspierać również rodzimych producentów, którzy chcą produkować zabawki na najlepszym poziomie.

Posiadają one wszelkie wymagane certyfikaty i są przyjazne dla berbecia i środowiska. Miło sprawić naszemu smykowi taki podarunek, który zostanie z nim na długo.