Pomysły na zabawy z dziećmi w mieszkaniu

Uwięziona z potomkiem w domku z przyczyny złej pogody, grypy bądź zwyczajnego kaszlu? Znasz to świetnie i już drżysz na samą myśl o musowych tygodniowych wakacjach (w domku), prawda?
Czas zimowo – jesienny to jeden z tych, gdy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić cokolwiek więcej czasu w mieszkaniu niż latem.

O ile latem całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, w zimie – w 4 ścianach. I jeśli latem maluch sam znajdzie sobie rozrywkę z kolegami z osiedla, zimą jest ciężej zainteresować go czymkolwiek na dłużej niż dziesięć minut. Prócz tego, w domu mamy okrojone pole do rozrywek. Nie da się jeździć przez pół dnia na hulajnodze po dziennym pokoju. Oto zestaw zabaw jakie można wykorzystać podczas zimowo-jesiennego sezonu. Jesień jest to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.
kreatywne zabawy z dzieckiem

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe

Autor: Richard Sue
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszykujcie asortyment jesiennych skarbów. Mogą być to kasztanowce, żołędzie jak też kolorowe listowie. Pospołu z latoroślą zróbcie pudełko na te skarby. Liście powkładajmy między kartki ulubionej książki, a potem bawmy się w ich poszukiwanie. Uczyńcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanów, żołędzi oraz zapałek możesz w prosty sposób skonstruować familię (matkę, rodzeństwo, czworonoga). To kapitalna zabawa, przynajmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak skonstruowane ludziki skryjcie na pamiątkę do pudełka, które wespół wykonaliście.

Bez obawy – zobacz link na stronie (http://varsovia.edu.pl/prywatne-gimnazjum/), który kieruje do podobnej strony. Przeczytasz na niej zwracające uwagę wpisy w nawiązaniu do przedstawianego tu zagadnienia.

Pomalujcie dynię. Wykreuj z maluchem niepowtarzalne arcydzieło w formie kolorowej dyni.

Do zabawy wystarczy wyłącznie dynia a także farby plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dni to rozrywki z spożytkowaniem farbek, ołówków, kartek papieru i modeliny.