Pierwsze dziecko to prawdziwe wyzwanie

Wychowywanie dzieci to duże wyzwanie, szczególnie dla niewprawionych w bojach rodziców, którzy dopiero co doczekali się pierwszego dziecka. Mimo tego, że musimy dość dobrze zarabiać, aby zapewnić im przyszłość, to dodatkowo powinniśmy zmienić wiele naszych przyzwyczajeń, na przykład, jak lubiliśmy pospać do późna, to teraz musimy o tym zapomnieć. Najistotniejsze jest jednak to, że od teraz przestajemy być odpowiedzialni jedynie za siebie.

mama z dzieckiem

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzialny opiekun nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. To normalne, że przychodzi ten moment, że trzeba zmienić swoje myślenie, zrozumieć że czas imprez oraz beztroski już dobiegł końca. Ci, którzy nie chcą się zmienić pod tym względem nie powinni mieć potomstwa, ponieważ szkodzą sobie, a co najgorsze najbardziej mogliby zaszkodzić dzieciom. Niestety, wielu jest takich rodziców, a są i tacy, którzy nie planowali dziecka i teraz zachowują się tak samo, jak przed jego przyjściem na świat.

Uważają oni, że dlaczego muszą się zmieniać, przecież są jeszcze młodzi, mają jeszcze życie przed sobą i tak dalej. Rzecz jasna, można zrozumieć ich punkt widzenia, lecz nie da się ukryć, że tego typu pojmowanie rzeczywistości może się skończyć kiepsko dla tego małego człowieczka. Jeśli ktoś miał „wpadkę” i jest już w dojrzałym wieku, to niestety powinien wziąć na siebie tą odpowiedzialność, zachować się jak na dojrzałego człowieka przystało. Niestety, wielu nie jest w stanie wzbić się na taki poziom, ale można zrozumieć ich rozgoryczenie.

Co innego, rodzice, którzy pragną by mieć swoje pierworodne dziecko, lecz często… nie mogą zajść w ciążę. Paradoksem jest ten swoisty porządek świata, iż niektórzy nie planują dziecka, ale – mówiąc potocznie – „wpadają”, a drudzy chcieliby bardzo, jest to ich największe marzenie, jednak mają jakiś z tym problem. Czasem po prostu bezpłodność, czasami inne problemy. Z pewnością jest to wielka tragedia dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia, małżeństwa, bez potomstwa.

Na szczęście jednak częściej się udaje, a kiedy pociechy się rodzą rodzice tak się cieszą, iż mogliby im wszystko dać – chyba nawet własne życie. Kończy się jednakowoż na rzeczach materialnych i niech tak zostanie. Dzisiaj rodzice posiadają ogromny wybór, w jaki sposób uszczęśliwić swoje pociechy. Najczęściej kupuje się gry lub tablety, lecz lepiej podarować coś, dzięki czemu nasze dziecko rożki dla niemowląt stanie się bardziej aktywne: trampolinę ogrodową czy gokart na pedały. Mało tego, że świetna zabawa dla dziecka, to jeszcze pełnia zdrowia i ruchu. Więcej pomysłów tu: gokart na pedały w Garden Center.